Iza Łęcka Iza Łęcka 17.09.2020 09:20
Devil May Cry 5 Special Edition Vergil
1409V

Devil May Cry 5 Special Edition w 120 fps. Ray tracing z czasową ekskluzywnością na PS5

Capcom zdradza nowe informacje o Devil May Cry 5 Special Edition. Gra zapewni rozgrywkę nawet w 120 klatkach na sekundę, ale w dniu premiery Dantego w świecie upiększonym ray tracingiem zobaczą jedynie posiadacze PS5. Poznajcie szczegóły.

Na nową generację Capcom opracuje nie tylko Resident Evil Village. Japończycy pragną odświeżyć kilka swoich kultowych tytułów z aktualnej generacji, a pierwszym z nich jest Devil May Cry 5 w wersji Special Edition. W trakcie prezentacji Sony zobaczyliśmy pierwszy, dynamiczny zwiastun, natomiast obecnie deweloperzy zdradzili pierwsze szczegóły gry.

Devil May Cry 5 Special Edition - szczegóły

Devil May Cry 5 Special Edition będzie dostępny od dnia premiery next-genów w wersji cyfrowej (pudełkowe wydanie trafi na rynek później). Capcom wykorzysta „pełen potencjał nowej generacji”: potwierdzono „fotorealistyczne efekty oświetleniowe” zagwarantowane przez ray tracing, „najostrzejszą możliwą rozdzielczość lub najwyższą liczbę klatek” w historii serii, skrócone czasy ładowania czy też dźwięk 3D.

Do gry powróci Vergil, który będzie grywalną postacią, choć trafi on także na PlayStation 4, Xboksa One i PC. W wersji na PlayStation 5 wykorzystano potencjał DualSense (adaptacyjne triggery wpłyną na nasze odczucia podczas walki) i to właśnie na PS5 będzie dostępny ray tracing od premiery gry – upiększona grafika zostanie dodana do wersji na Xboksa Series X w późniejszym terminie.

Capcom potwierdził, że Devil May Cry 5 Special Edition zawiera „wiele opcji graficznych, które pozwalają graczom zdecydować, jakiego rodzaju doświadczenia nowej generacji pragną”. Sympatycy intensywnych wrażeń zagrają nawet w 120 klatkach na sekundę lub doświadczą rozgrywki dopieszczonej przez ray tracing.

Jeśli zdecydujemy się zagrać z ray tracingiem, otrzymamy zabawę w 4K + 30 fps lub 1080p + 60 fps. Autorzy zapewnią także High Framerate Mode oferujący 120 fps.

Deweloperzy przygotowali także kilka smaczków zwiększających intensywność gry. W Devil May Cry 5 Special Edition pojawią się Turbo Mode, który przyspieszy rozgrywkę o 20%, oraz zwiększający poziom trudności Legendary Dark Knight – twórcy wrzucą na arenę największą liczbę wrogów w historii serii. Capcom podkreśla, że wprowadzenie tak wielu przeciwników podczas gry jest możliwe tylko dzięki mocy next-genów.

DMC 5 - ray tracing 1

DMC 5 - ray tracing 2

DMC 5 - ray tracing 3

Źródło: https://www.devilmaycry.com/5se/us/

Tagi: Capcom Devil May Cry 5 Devil May Cry 5 Special Edition