Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.09.2020 19:48
Splinter Cell VR
771V

Splinter Cell VR zapowiedziany. Ubisoft pracuje także nad Assassin’s Creed VR

Od lat czekamy na wielką produkcję z serii Splinter Cell, ale zamiast tego Sam Fisher jest wrzucany do kolejnych gier Ubisoftu. Twórcy jednak potwierdzili prace nad nowym tytułem, lecz produkcja będzie dostępna wyłącznie dla gogli VR. Potwierdzono także Assassin’s Creed VR.

Od samego rana pojawiały się dzisiaj przecieki z wydarzenia Oculusa, ale teraz możemy to potwierdzić: Ubisoft pracuje nad nowymi przygodami z serii Splinter Cell oraz Assassin’s Creed. Nie będą to jednak pełnoprawne gry dla wszystkich fanów obu serii.

Ubisoft rozwija Splinter Cell VR i Assassin’s Creed VR – obie gry zostały właśnie zapowiedziane i produkcje zostaną przygotowane specjalnie dla VR. Deweloperzy mają od podstaw opracować historie oraz zapewnić wciągający gameplay, który będzie dostępny wyłącznie na Oculusie.

Za pozycje będzie odpowiadać Ubisoft Red Storm, czyli specjaliści rozwijający gry z serii Tom Clancy. Twórcy skorzystają z pomocy Ubisoft Reflections, Ubisoft Dusseldorf i Ubisoft Mumbai. Nie otrzymaliśmy żadnych dodatkowych szczegółów, więc nie wiemy nawet, kiedy możemy liczyć na premiery, ale podczas pokazu zaprezentowano poniższą grafikę.

Warto dodać, że pierwsze plotki o Splinter Cell VR i Assassin's Creed VR pojawiły się w lipcu 2019 roku - ponad rok czekaliśmy na potwierdzenie tych informacji. Poznajcie również wszystkie szczegóły Oculus Quest 2.

Splinter Cell VR i Assassin’s Creed VR

Źródło: https://www.ign.com/articles/splinter-cell-assassins-creed-vr-oculus-ubisoft-facebook?sf128810365=1

Tagi: Assassin’s Creed VR oculus oculus quest 2 Splinter Cell VR Ubisoft