Iza Łęcka Iza Łęcka 16.09.2020 09:34
Amnesia Rebirth
496V

Amnesia: Rebirth będzie straszyć w październiku. Zwiastun przygotowuje na przerażającą historię

Frictional Games potwierdziło datę premiery Amnesia: Rebirth, czyli kolejnej, przerażającej historii. Szwedzkie studio wraca do swojego cenionego IP i pragnie ponownie dogłębnie poruszyć sympatyków gatunku. Zobaczcie nowy zwiastun zapowiadający wydarzenia.

Frictional Games specjalizuje się w tworzeniu tytułów przesiąkniętych gęstą atmosferą. Szwedzkie studio zapewniło trzy części serii Penumbra oraz wprowadziło graczy do świata Amnesii. Następnie deweloperzy stworzyli Somę, by już w tym roku zaoferować Amnesia: Rebirth.

Gra została zapowiedziana w marcu, jednak wreszcie nadszedł czas na konkrety dotyczące premiery – Amnesia: Rebirth zadebiutuje 20 października. Twórcy zaoferują tajemniczą historię przed startem nowej generacji, choć tytuł na pewno włączymy na PlayStation 5 dzięki wstecznej kompatybilności. W przyszłości deweloperzy mogą potwierdzić wykorzystanie funkcji next-genowej maszyny – szczególnie pamiętając o wsparciu DualSense. Jak już mogliśmy się dowiedzieć, kontroler Sony zapewni nową jakość w gatunku horrorów.

Główną bohaterką najnowszej gry szwedzkich deweloperów została Tasi Trianon, która w niejasnych okolicznościach znalazła się na pustyni. Próbując rozwikłać zagadkę swojego położenia, Tasi musi nie tylko walczyć o przetrwanie, ale i zmierzyć się z wewnętrznymi słabościami. Zamierzacie grać w Amnesia: Rebirth? Sprawdźcie najnowszy zwiastun, który klimatycznie zapowiada przerażające doświadczenia.

Źródło: https://gamingbolt.com/amnesia-rebirth-launches-on-october-20

Tagi: Amnesia: Rebirth Frictional Games