The Invincible wygląda zdumiewająco. Polacy pokazali grę na podstawie powieści Stanisława Lema

News
5216V
The Invincible wygląda zdumiewająco. Polacy pokazali grę na podstawie powieści Stanisława Lema
Iza Łęcka | 16.09.2020, 07:38

Starward Industries w zeszłym roku zapowiedziało przygotowanie gry na podstawie powieści Stanisława Lema, która została właśnie zaprezentowana. The Invincible intryguje już od pierwszych materiałów.

O pierwszej grze Starward Industries pisaliśmy w zeszłym roku. Wtedy to firma potwierdziła tworzenie tytułu czerpiącego inspirację z jednego ze światów Stanisława Lema, jednak obecnie deweloperzy potwierdzili, że postanowili wziąć na warsztat powieść zatytułowaną „Niezwyciężony”. W 1964 roku pisarz przedstawił historię kosmicznego krążownika, który wylądował na pustynnej planecie Regis III. Celem misji było odnalezienie bliźniaczej jednostki – maszyna wylądowała w tym miejscu wcześniej, ale utracono z nią łączność.

Zespół Starward Industries tworzą oświadczeni deweloperzy, którzy wcześniej pracowali dla CD Projekt RED, Reality Pump, Bloober Team oraz Techlandu, a nad The Invincible czuwają od końca 2018 roku. Premiera gry została zaplanowana na 2021 rok na PS5, Xboksa Series X|S oraz PC.

The Invincible powstaje na silniku Unreal Engine 5 i zawiera elementy retrofuturystycznego, atompunkowego świata, który przywodzi na myśl okres wyścigu kosmicznego z czasów zimnej wojny. W grze obecne będą drony oraz autonomiczne roboty, które nie tylko pomogą w poznaniu tajemnicy planety Regis III, ale mogą skutecznie utrudniać misję. Twórcy, czerpiąc z powieści „Niezwyciężony”, obiecują wciągający system rozgrywki z nieliniową fabułą, którą kształtować będą relacje bohatera, jego wybory oraz umiejętności perswazji.

Poniżej sprawdźcie ujęcia z gry oraz niepokojący, przewodni motyw muzyczny.

The Invincible - 1'The Invincible - 2'The Invincible - 3

Źródło: https://www.psu.com/news/the-invincibles-blend-of-future-and-retro-sci-fi-looks-stunning-in-first-ps5-screenshots/ https://store.steampowered.com/app/731040/The_Invincible/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych