Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.09.2020 20:37
Apple Watch Series 6
1911V

Apple Watch Series 6, Apple Watch SE i iPad Air. Znamy polskie ceny nowości od Apple

Apple dzisiaj nie zaskoczyło prezentując nowości przygotowane dla swoich oddanych fanów. Tak jak zapowiadali informatorzy, na pokazie zabrakło nowych smartfonów, ale zamiast tego zobaczyliśmy nowe zegarki oraz tablet. Korporacja zaprezentowała „najtańszy smartwatch” w swojej historii.

Na dzisiejszej konferencji Apple zabrakło wielkich ogłoszeń. Dosłownie wszystkie produkty przedstawione przez producenta zostały wcześniej ujawnione przez informatorów. Na pokazie zabrakło także najważniejszego – iPhone 12 zostanie przedstawiony dopiero na kolejnej imprezie.

Zamiast tego zobaczyliśmy Apple Watch Series 6 oraz Apple Watch SE. Ten pierwszy to nowy flagowiec firmy, którego zadaniem jest dbanie o zdrowie użytkownika – smartwatch „zmierzy natlenienie krwi”. Użytkownik w każdym momencie będzie mógł zrobić sobie EKG. Urządzenie zostało także wyposażone w procesor Apple S6 i sprzęt będzie ładował się 20% szybciej od poprzednika.

Znacznie ciekawiej prezentuje się Apple Watch SE – w tym wypadku otrzymamy „taki sam design i rozmiar jak Apple Watch Series 6”, ale zdecydowano się na wyposażenie urządzenia w układ SiP S5. Sprzęt straci także część funkcji, które są dostępne w droższym modelu.

  • Apple Watch Series 6 kupimy od 1899 zł (karbowana skóra od 3449 zł)
  • Apple Watch SE kupimy od od 1299 zł

Apple Watch Series 6

Apple Watch SE

Interesująco zapowiada się również nowy iPad Air, ponieważ teraz sprzęt przeszedł lifting i wygląda niczym iPad Pro. W samej budowie wyróżnić również można czytnik linii papilarnych TouchID , a producent zaproponuje w tym wypadku 10,9-calową Liquid Retinę (2360×1640). Niestety ekran otrzyma odświeżanie jedynie na poziomie 60Hz. Nowy iPad Air otrzymał procesor Apple A14 oferujący 40% większą wydajność od swojego poprzednika. Sprzęt obsłuży rysik Apple Pencil

  • Nowego iPada Air kupimy od 2899 zł (Wi-Fi) lub od 3499 zł (Wi-Fi + Cellular)

Na rynku pojawi się także odświeżony iPad 8, który został nazwany po prostu „iPad”. W tym wypadku zdecydowano się na procesor Apple A12 Bionic (pojawił się w zeszłorocznych iPadach Air) i ma oferować 40% lepszą wydajność od swojego poprzednika. Trudno tutaj jednak mówić o wyjątkowym wyglądzie – sprzęt nadal charakteryzuje się grubymi ramkami. Nowy iPad otrzymał 10,2-calowy ekran, wsparcie Apple Pencil czy też możliwość podłączenia do zewnętrznej klawiatury,

  • iPada kupimy od 1599 zł (Wi-Fi) lub od 2199 zł (Wi-Fi + Cellular)

iPad Air

Apple Nowy Ipad

Tagi: Apple apple watch iPad