Iza Łęcka Iza Łęcka 15.09.2020 13:02
Fall Guys: Ultimate Knockout
743V

Fall Guys z Wyspą Oszustów. Mediatonic opowiada o walce z cheaterami

Każda sieciowa produkcja mierzy się z oszustami, a problem ten nie ominął również twórców Fall Guys, którzy walczą z graczami pragnącymi nielegalnie zdobywać koronę. Zespół przedstawił informacje o „Wyspie Oszustów" i zaprezentował zaskakujące materiały.

Fall Guys: Ultimate Knockout to kolorowa i przyjemna produkcja nastawiona na rywalizację, w której niestety nie brakuje oszustów pragnących zepsuć zabawę innym uczestnikom i nielegalnie wygrać bój o koronę.

Deweloperzy Fall Guys od premiery spodziewali się tego typu trudności, dlatego też przygotowali technologię, której zadaniem było zbieranie informacji o nieuczciwych graczach. Na początku twórcy nie podejmowali żadnych działań, jednak starannie zbierali dane, które dawały pewność, że każda podejrzana osoba rzeczywiście oszukuje.

Wyspa Oszustów”, czyli miejsce, w którym znaleźli się wyłącznie cheaterzy, została uruchomiona dopiero niedawno. Deweloperzy mierzyli się jednak z problemem zapełnienia owego serwera, więc pojawiły się błędy – wykryci gracze nie mogli kontynuować rozgrywki. Po obniżeniu progu wykrywania oszustów, pierwsze mecze na Fall Guys Cheater Island już miały miejsce.

Sympatycy nieuczciwych taktyk zorientowali się, że zostali „złapani”, więc zaczęli szukać rozwiązania niekomfortowej sytuacji i sposobów na ucieczkę z serwerów pełnych graczy korzystających z nielegalnego oprogramowania. Okazało się, że jednym z rozwiązań było dołączenie do rozgrywki „normalnego” gracza.

Zespół Mediatonic zmierzył się także z jeszcze jednym problemem – materiały z Wyspy Oszustów zostały udostępnione w Sieci. Przygotowany system nie był w żaden sposób wcześniej promowany, więc społeczność graczy doszła do wniosku, że tytuł jest przeładowany błędami.

Cała sytuacja skłoniła deweloperów do nagłośnienia sprawy oraz opowiedzenia o "Wyspie Oszustów". Problem oszustw w grze ma również związek z kolejną decyzją Mediatonic, którzy wykorzystają technologię Epic Games do zabezpieczenia Fall Guys. Obecnie jednak nieuczciwi gracze otrzymują standardowe bany.

Przypomnijmy, że najnowsza gra studia Mediatonic to najchętniej pobierana gra w historii PS Plus, która doczeka się 2 sezonu rozgrywek.

Źródło: Twitter: FallGuysGame

Tagi: Devolver Digital Fall Guys: Ultimate Knockout Mediatonic