Iza Łęcka Iza Łęcka 15.09.2020 09:38
Spelunky 2
1057V

Spelunky 2 z bardzo dobrymi ocenami. W pierwszych recenzjach nie brakuje pochwał i 10/10

Spelunky 2 to kolejna znakomita produkcja studia Mossmouth. Deweloperzy ponownie skorzystali z kilku chwytliwych pomysłów i wypuścili na rynek dopracowaną grę. Dziennikarze chwalą nową platformówkę, której średnia daje graczom nadzieję na świetną zabawę.

Mossmouth to niezależne studio założone przez Dereka Yu. Deweloper na własną rękę stworzył produkcję, która osiągnęła olbrzymi sukces i po siedmiu latach twórca zaprasza graczy na kontynuację. Po pokonaniu pewnych trudności i zapewnieniach Yu o postępie prac, już dzisiaj możemy zapoznać się z kolejną przygodą grotołaza.

Spelunky 2 osiągnęło aktualnie oceny na poziomie 88%, a wśród opinii nie brakuje 10/10 – redakcje IGN oraz PlayStation Universe zdecydowały się namaksymalną notę. Jest to szczególne wyróżnienie, bowiem IGN nieczęsto wystawia „dziesiątki”.

Na co jednak zwracali uwagę dziennikarze? Recenzenci zachwalają poziom trudności, który serwuje całkiem wymagające, ale niezwykle satysfakcjonujące zmagania. Rozbudowane zostały poziomy, rozszerzona została eksploracja, dodano przeciwników oraz niezwykle ciekawe mechaniki, które niejednokrotnie zaskakują. Niektórzy z oceniających wskazują, że dla pojedynczego gracza rozgrywka może być bardzo niesprawiedliwa i zbyt wymagająca, a wspomniani nowi wrogowie są zbyt nieprzewidywalni. To może sprawić, że Spelunky 2 wyda się zbyt męczącym doświadczeniem, które może odrzucić szczególnie graczy niezaznajomionych z pierwszą odsłoną.

Dziennikarze wskazują, że zespół Mossmouth wykorzystał bardzo dobre podstawy Spelunky i stworzył znakomicie rozwinięty sequel. Redakcja IGN mówi otwarcie o „arcydziele”, które zostało rozwinięte i zawiera wszystkie atuty platformówki 2D.

Spelunky 2 - pierwsze oceny (średnia na poziomie 88%)

  • IGN - 10 / 10.0
  • PlayStation Universe - 10 / 10.0
  • Game Informer - 9 / 10.0
  • USgamer - 9 / 10.0
  • Shacknews- 9 / 10.0
  • Attack of the Fanboy - 9 / 10.0
  • Destructoid - 8 / 10.0
  • Guardian - 8 / 10.0
  • GamingTrend - 75 / 100

Gracie już w Spelunky 2? Dla podsycenia ciekawości, sprawdźcie ostatni udostępniony gameplay

Źródło: https://www.opencritic.com/game/10111/spelunky-2/charts

Tagi: Mossmouth Spelunky 2