Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 30.04.2020 13:15
Spelunky
270V

Spelunky 2. Co dalej z wyczekiwanym sequelem?

Spelunky okazało się fenomenalnie atrakcyjną gra indie. W tej perspektywie należało się spodziewac kucia żelaza póki gorące. Niestety autorom hitu trochę zajmuje stworzenie sequela.

Fani gry cały czas wypytują studio Mossmouth o kontynuację Spelunky. W sierpniu ubiegłego roku okazało się, że deweloperzy potrzebują jeszcze trochę czasu - gra nie pojawiła się zgodnie z zapowiedziami na rynku w 2019 roku.

Czy w końcu doczekamy się premiery Spelunky 2 w 2020 roku? Niestety nawet utrzymanie takiego terminu nie jest pewne. Derek Yu powiadomił fanów na swoim Twitterze, że prace nad Spelunky 2 postępują i że studio chce wydać tytuł w tym roku. Deweloper nie ma jednak dla nas jeszcze nawet przybliżonego okienka wydawniczego.

"Robimy wszystko, by wydać Spelunky 2 w tym roku! Damy wam znać, kiedy będziemy wiedzieć, kiedy to się dokładnie stanie. (...) Prace postępują dobrze (oprócz tego, że zajmuje nam to dłużej, niż się spodziewaliśmy). Wszyscy deweloperzy mają się dobrze. Pracuję z domu już od wielu lat, więc tutaj się nic nie zmieniło. Dziękuję wam wszystkim za troskę. Trzymajcie się!" - napisał Derek Yu.

Rok temu pojawił się pierwszy gameplay ze Spelunky 2. Możecie go obejrzeć poniżej.

Tagi: Mossmouth Spelunky Spelunky 2