Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.09.2020 19:40
ps4 SIE Worldwide Studios
1103V

SIE Worldwide Studios kończy 15 lat. Studia Sony świętują

Media Molecule przypomniało o sporej ciekawostce. Dzisiaj mija dokładnie 15 lat od założenia PlayStation Studios. Zespoły zrzeszane przez Sony mają dzisiaj okazję do świętowania – w końcu to dzięki nim zagraliśmy w wiele niezapomnianych przygód.

Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios zostało założone w 2005 roku przez Sony i do 2016 roku deweloperzy rozwijający gry dla japońskiej korporacji pracowali pod marką SCE Worldwide Studios. W ostatnich latach zmieniono jednak nazwę na SIE Worldwide Studios. Pierwszym szefem zespołów był Phil Harrison, w 2008 roku jego miejsce zajął Shuhei Yoshida, a od 2019 roku to Hermen Hulst zajmuje się formacjami Sony.

Należy na pewno dodać, że Sony wcześniej posiadało swoje zespoły, a także przejmowało kolejne (przykładowo Bend Studio w 2000 roku), ale formalnie pod jedną marką deweloperzy pracują od 2005 roku. Najświeższym nabytkiem PlayStation jest oczywiście Insomniac Games, jednak Sony zapowiedziało już, że zamierza poszerzyć swoje możliwości produkcyjne i chce przejąć kolejne studia.

Trzeba przyznać, że cała aktualna generacja to pokaz możliwości SIE Worldwide Studios – w samym 2020 roku zagraliśmy w The Last of Us 2 czy też Ghost of Tsushima, a nie możemy zapomnieć o między innymi God of War, Spider-Manie, Uncharted 4 czy też Days Gone.

Media Molecule przypomniało o urodzinach PlayStation Studios, więc kolejne formacje rozpoczęły świętowanie:

Dacie radę wymienić jedną, najlepszą grę stworzoną przez Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios?

Źródło: Twitter: mediamolecule

Tagi: PlayStation PS2 PS3 ps4 SIE Worldwide Studios sony