Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 13.09.2020 19:30
joker
3065V

Joker 2 i Joker 3 w planach. Sequel popularnego filmu trafi do kin w 2022 roku?

Według serwisu Mirror, Joker 2 i Joker 3 powstają. Ten pierwszy miałby pojawić się w kinach w 2022 roku, a dwa lata później zawitałaby trzecia część serii.

Joker rozbił bank swoją popularnością w ostatnim kwartale poprzedniego roku. Film opowiadający o szalonych przygodach tytułowego bohatera został pokochany przez kinomaniaków, jak i zwykłych widzów, oglądających filmowe produkcje raz na jakiś czas. Joaquin Phoenix, aktor wcielający się w Jokera, swego czasu wyraził chęć na nagranie pełnoprawnego sequela, kontynuującego historię o postaci pojawiającej się w komiksach DC. Jak podaje serwis Mirror, Joker 2 najprawdopodobniej powstanie.

Portal podał, że rzeczony aktor otrzymał ofertę zagrania w dwóch kolejnych produkcjach skupiających się na geniuszu intelektualnym. Za branie udziału w Joker 2 i Joker 3 Phoenix miałby otrzymać nawet 50 milionów dolarów! Patrząc na sukces, jaki odniósł film wyreżyserowany przez Todda Phillipsa, a także na to, że dzięki niemu Portorykańczyk zdobył Oscara za najlepszego aktora pierwszoplanowego, raczej nikogo nie powinien zdziwić fakt, że Joaquin chce ponownie wskoczyć w buty Jokera, a przynajmniej tak podaje serwis Mirror.

Wedle zapewnień, obecnie trwają prace nad scenariuszem do Jokera 2. Sequel miałby pojawić się w kinach w 2022 roku, co brzmi dosyć optymistycznie. Trzecia część trafiłaby na duże ekrany dwa lata po sequelu, czyli w 2024 roku. Los Jokera 3 zależy oczywiście od sukcesu "dwójki". 

Źródło: https://pl.ign.com/joker/34233/news/joker-dostanie-jeszcze-dwa-sequele

Tagi: joker Joker 2 phoenix