Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 12.09.2020 15:10
crysis remastered
1133V

Crysis Remastered vs. ambitny projekt fanów. Kto dostarczy lepsze odświeżenie gry?

Na horyzoncie widać Crysis Remastered, któremu wojnę wypowiadają anonimowi modderzy, chcący stworzyć oszałamiająco prezentujący się nieoficjalny remaster gry od niemieckich deweloperów.

Ostatnio mogliśmy obejrzeć, jak Crysis Remastered prezentuje się na Xboksie One X, pokazując przy tym technologię ray tracing. Produkcja ukaże się na rynku za 11 dni na PC, PS4 i XONE, lecz jak się okazuje, niemieccy deweloperzy muszą zmierzyć się z konkurencją ze strony zagorzałych fanów marki.

Nieoficjalny Crysis Remaster, tworzony przez graczy, został właśnie ujawniony przez anonimowych twórców. Będzie wykorzystywał technologię raytracing, SVOGI (funkcja wyraźnie poprawiająca jakość oświetlenia i nadająca obiektom bardziej naturalny wygląd), czy również światło wolumetryczne pozwalające symulować światło rozpraszane na cząsteczki znajdujące się w powietrzu. Zasadniczo, nieoficjalny remaster Crysisa będzie posiadał wszystkie ulepszenia oficjalnego odświeżenia i parę dodatkowych, upiększających jeszcze bardziej oprawę wizualną.

Projekt jest obecnie we wczesnej fazie - niektóre poziomy są już ukończone, ale do wydania pozycji jeszcze daleka droga. Deweloperzy będą pracować nad udoskonaleniem fizyki jazdy, tudzież przebudować sceny przerywnikowe. Obecnie możemy popatrzeć na przygotowane przez twórców zrzuty ekranu, które, musicie przyznać, prezentują się znakomicie. 

Warto przypomnieć, że oficjalny remaster Crysisa otrzyma specjalny tryb, który wymęczy niejeden mocarny komputer osobisty.

Źródło: https://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/modders-are-planning-to-create-their-own-crysis-remaster-in-cryengine-5-6-6-first-early-screenshots/

Tagi: Crysis Remastered Crytek