Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.09.2020 04:09
PS4 i PS5
6956V

Gry z PS4 otrzymują nowe oznaczenia. Sony potwierdza możliwość „ulepszenia do PS5”

Jeśli pod koniec roku sięgniecie po fizyczne wydania gier z PlayStation 4, to możecie natrafić na dodatkową informację na pudełku. Sony potwierdza, które gry otrzymają opcję aktualizacji do wersji z PS5.

W następnych miesiącach na rynku zadebiutuje cała masa produkcji, która pozwoli graczom na skorzystanie z darmowej lub płatnej aktualizacji z aktualnej na następną generację. Jedną z takich gier jest Immortals Fenyx Rising od Ubisoftu (przeczytajcie nasze wrażenia) i właśnie na pudełku tej pozycji pojawiła się ważna wzmianka.

Na okładce zostało dodane oznaczenie „PS5 Upgrade Available”, które potwierdza, że właśnie w tej pozycji otrzymamy możliwość skorzystania ze wspomnianej aktualizacji. Sony nie zdecydowało się na program podobny do Xbox Smart Delivery, więc w tej sytuacji szczegóły pojawiające się na pudełku mogą być istotne dla wielu graczy.

Już wcześniej potwierdzono, że między innymi Marvel's Avengers, Cyberpunk 2077 i Destiny 2 zaoferują bezpłatną aktualizację z PS4 na PS5, ale niestety nie będzie to standard dla wszystkich wydawców. Activision ujawniło, że przykładowo Call of Duty: Black Ops Cold War otrzyma dodatkową, droższą wersję, która pozwoli na granie w tytuł na dwóch generacjach.

Immortal PS4 i PS5

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/ps4-box-offers-first-look-at-ps5-upgrade-branding/

Tagi: playstation 4 PlayStation 5 ps4 ps5