Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.09.2020 12:35
Ender Lilies
1111V

Ender Lilies zachwyca stylem na pierwszym gameplayowym zwiastunie

Jeszcze w tym roku zagramy w bardzo ciekawą produkcję w konwencji metroidvanii. Chodzi o Ender Lilies: Quietus of the Knights, które zmierza na konsole i PC.

Ender Lilies: Quietus of the Knights wyróżnia się przede wszystkim bardzo ładnym stylem graficznym 2D. Oprócz estetyki kojarzącej się z hitami od japońskiego studia Vanillaware możemy tu liczyć na mroczny świat fantasy, który przemierzać będziemy w parze składającej się z kapłanki nazywającej się Lily i przyzwanego przez nią ducha (będzie ich kilka w grze, co możemy podejrzeć w 65 sekundzie poniższego nagrania). Bohaterka zapuszcza się do opanowanego przez złe moce królestwa, by odnaleźć źródło niszczycielskich mocy, które dewastują jej dominium. Wszystko to w konwencji gameplayowej metroidvanii.

Co ważne - w grze japońskiej ekipy Adglobe posłuchamy muzyki skomponowanej przez popularną grupę Mili, która wcześniej stworzyła kawałki do "Goblin Slayera" i innych anime, np. do "Ghost in the Shell".

Ender Lilies: Quietus of the Knights trafi do dystrybucji na konsole i PC zimą 2020 r. Jak oceniacie zaprezentowany gameplay w zwiastunie? Czyżby szykowała się niespodziewanie mocna produkcja?


Źródło: https://www.gamasutra.com/view/pressreleases/369897/ENDER_LILIES_Revealed_Purifies_PC_and_Consoles_in_Winter_2020.php

Tagi: ender lilies japonia metroidvania