Iza Łęcka Iza Łęcka 11.09.2020 07:35
Xbox Series X|S
3204V

Xbox Series X|S jedynymi next-genami w historii ze wsparciem Dolby Vision i Dolby Atmos. Sprawdźcie jakość

Dolby potwierdziło ważną wiadomość dotyczącą Xboksa Series X i Xboksa Series S. Next-genowe urządzenia Microsoftu będą jedynymi konsolami, które otrzymają jednoczesne wsparcie funkcji Dolby Vision i Dolby Atmos. Producent zaprezentował nową jakość obrazu na materiałach.

Dolby zaprezentowało nową stronę, na której potwierdza, że wspólnie z Xboksem „zredefiniują next-genowy gaming”. Xbox Series X i Xbox Series S będą pierwszymi konsolami w historii, które otrzymają jednoczesne wsparcie Dolby Vision (2021) i Dolby Atmos (od premiery). Co więcej, Aaron Greenberg zapewnił, że konsole Microsoftu będą jedynymi next-genami, które zaoferują obie funkcje.

Gracze mogli już doświadczyć Dolby Atmos na Xboksie One, ale interesująco zapowiada się Dolby Vision. Zgodnie z przedstawionymi informacjami technologia zapewni nową jakość obrazu w grach:

„Gdy grasz z Dolby Vision, odblokowujesz najbardziej realistyczny i rzeczywisty obraz, jaki gra ma do zaoferowania, z jasnością, kontrastem, kolorem i głębią, która wykracza poza tradycyjną rozgrywkę z HDR. Doświadczaj świata tak, jak powinien być widziany.”

Dolby Vision w grach zapewni 40 razy jaśniejsze światło i 10 razy głębszą czerń, a głębokie i bogate kolory przeniosą graczy od bujnych, magicznych lasów do opustoszałych stref wojennych, dzięki doświadczaniu zupełnie nowego obrazu. Zostało podkreślone, że regulacja obrazu nie będzie wymagana, bowiem Dolby Vision automatycznie dostosowuje ekran.

Natomiast Dolby Atmos pozwoli graczom wskoczyć w sam środek akcji i usłyszeć oplatający dźwięk w trójwymiarowej przestrzeni. Funkcja pozwoli doświadczyć większego realizmu i umożliwi lepiej określać kierunki. Dolby Atmos może być włączone na dowolnych słuchawkach lub telewizorze, soundbarze czy też kinie domowym. Funkcja będzie dostępna między innymi w Cyberpunk 2077.

Poniżej znajdziecie kilka screenów pokazujących nową jakość obrazu dzięki Dolby Vision, ale zachęcam również udać się na stronę, gdzie sprawdzicie filmik ujawniający możliwości technologii. Znajdziecie tam także materiał audio ujawniający możliwości Dolby Atmos.

Sprawdźcie listę premierowych gier z Xboksa Series X|S oraz pełne specyfikacje obu konsol nowej generacji Microsoftu.

Xbox Series X i S - Dolby Vision - 1

Xbox Series X i S - Dolby Vision - 2

Xbox Series X i S - Dolby Vision - 3

Xbox Series X i S - Dolby Vision - 4

Xbox Series X i S - Dolby Vision - 5

Xbox Series X i S - Dolby Vision - 6

Źródło: https://www.dolby.com/gaming

Tagi: dolby dolby vision microsoft xbox xbox series s xbox series x