Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 10.09.2020 11:33
Black Legend
1994V

Black Legend pierwszą strategią turową na PS5 i XSX. Zobaczcie zajawkę i screeny

Na naszym radarze pojawiła się właśnie ciekawa gra. Chodzi o Black Legend, które zmierza m.in. na PlayStation 5 i Xbox Series X.

Black Legend opisywane jest jako turowa strategia, w której - w przeciwieństwie do większości przedstawicieli gatunku - otrzymamy dużą swobodę eksploracji lokacji (nie poprzez menusy; wcielimy się bezpośrednio w postać przechadzającą się po mieście).

Tytuł doczekał się już opisu najważniejszych atrakcji, które zaoferuje.

Główne cechy Black Legend:

  • Eksploruj zrujnowane ulice Grant, miasta z XVI wieku, bazującego na północnoeuropejskiej architekturze. Przeczesuj zakątki miasta, by znaleźć postacie do zwerbowania, skarby czy ukryte misje poboczne.
  • Walcz korzystając z systemu alchemicznego.
  • Odblokuj 15 klas dla postaci - każda ze swoim ekwipunkiem i umiejętnościami.
  • Wybierz poziom trudności - dla osób chcących cieszyć się fabułą opowiadającą o walce z potężnym alchemikiem Mefisto, dostępny jest prosty stopień wyzwania.

Poniżej znajdziecie pierwszą zajawkę Black Legend (niestety jeszcze bez gameplayu). W naszej galerii czekają też na was screenshoty. Kilka zrzutów ekranowych zostało wyciągniętych z rozgrywki.

Oprócz PS5 i XSX Black Legend trafi też na PC, PS4, XOne i Switch.  Gra ma wylądować na rynku w 2021 r.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/09/dark-turn-based-strategy-rpg-black-legend-announced-for-ps5-xbox-series-ps4-xbox-one-switch-and-pc

Tagi: Black Legend ps5 XSX