Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.09.2020 16:33
DIRT 5 Xbox Series X gameplay
2476V

DiRT 5 olśniewa na rozgrywce z Xboksa Series X. Tytuł trafi na next-gena w dniu premiery

Codemasters zaprezentowało pierwszy gameplay z DiRT 5 w wersji na Xboksa Series X. Twórcy pokazują rozgrywkę z Nowego Jorku i trzeba przyznać jedno – wygląda to naprawdę świetnie. Studio potrafi sprzedać swoje wyścigi.

Codemasters postanowiło dzisiaj zaprezentować konkretny gameplay z DiRT 5 w wersji na Xboksa Series X. Materiał przedstawia wydarzenie Ice Breaker tuż przy Roosevelt Island, a całość rozgrywa się nocą – gracze mogą spojrzeć nie tylko na efektowne pioruny, ale również padający podczas jazdy śnieg.

Tak gameplay skomentował Robert Karp, Development Director gry DIRT 5:

„Nie ma nic lepszego niż zimowy wieczór w Nowym Jorku - chyba, że jest to zimowy wieczór w Nowym Jorku z wyścigami terenowymi na zamarzniętej East River. Driftowanie i ślizganie się na lodzie wymaga prawdziwej odwagi i wielkich umiejętności, bo jeden drobny błąd można przypłacić spadkiem na ostatnią pozycję.”

Codemasters podkreśla, że wyścigi Ice Breaker odbywają się w różnych lokacjach ze zróżnicowanymi układami dróg i jednocześnie podczas takich starć zobaczymy na trasie 12 samochodów.

DIRT 5 zadebiutuje na PlayStation 4, Xbox One i PC już 6. listopada 2020, 10. listopada na Xbox Series S oraz Xbox Series X (premiera konsol), a później w 2020 na PlayStation 5. Codemasters wspiera Xbox Smart Delivery oraz zapewni bezpłatną aktualizację do PS5.

Źródło: Informacja prasowa: Kocha Media Poland

Tagi: Codemasters DiRT 5 gameplay