Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.09.2020 13:44
PlayStation jest już na Zachodzie od 25 lat
1697V

PlayStation jest już na Zachodzie od 25 lat. Sony wykorzysta okazję do zapowiedzi PS5?

9 września 1995 roku odbyła się premiera PlayStation na amerykańskim rynku. Jeszcze w tym samym miesiącu urządzenie trafiło do Europy i rozpoczęły się piękne czasy dla Sony oraz graczy. Dzisiaj jesteśmy świadkami wyjątkowego dnia, więc to dobry moment na trochę wspominek.

PlayStation tak naprawdę zadebiutowało 3 grudnia 1994 roku, ale w tym dniu z urządzeniem mogli zapoznać się wyłącznie Japończycy. Sony w jeden dzień sprzedało 100 000 sztuk konsoli i rozpoczęło budowanie swojej wielkiej marki.

Na Zachodzie premiera odbyła się później, ale sprzęt cieszył się gigantycznym zainteresowaniem. Po zaledwie kilku miesiącach (do świąt Bożego Narodzenia) – PlayStation osiągnęło w Stanach Zjednoczonych blisko milion sprzedanych egzemplarzy. W Europie do listopada wysłano do sklepów ponad 600 tysięcy egzemplarzy PlayStation.

To właśnie na pierwszym PlayStation zagraliśmy w takie produkcje jak Gran Turismo, Tomb Raider, Metal Gear Solid i Final Fantasy VII... A Sony może po latach mówić o wielkim sukcesie – w końcu korporacja sprzedała ponad 100 mln sztuk PlayStation.

Sony już w ubiegłym roku świętowało 25-lecie marki, ale trzeba jednocześnie przyznać – czy istnieje lepszy moment na ujawnienie ostatecznych szczegółów o PlayStation 5? Już wczoraj pojawiły się przecieki, według których Sony szykuje się na pokaz, ale wciąż brakuje nam informacji od Japończyków. Preordery mają ruszyć już w tym tygodniu.

To jak wspominacie pierwsze PlayStation?

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/playstation-celebrates-its-25th-birthday-today-in-the-west/

Tagi: PlayStation PlayStation 5 ps5 psx