Iza Łęcka Iza Łęcka 08.09.2020 09:44
Nintendo Switch Joy-Ccon
1915V

Nintendo szykuje nowy, samodzielny Joy-Con? Zdjęcia patentu pokazują urządzenie

Nintendo nie zamierza przepychać się łokciami z Sony oraz Microsoftem w walce o teraflopy i pracuje nad kolejnym Joy-Conem. Samodzielny kontroler może być wykorzystywany między innymi przez właścicieli Nintendo Switch Lite.

Sony oraz Microsoft przygotowują się do premiery next-genów, natomiast Big N wciąż przeciera nowe szlaki, rozwijając koncepcję Nintendo Switcha. Już jakiś czas temu informowaliśmy o kolejnym przecieku potwierdzającym Nintendo Switch Pro, tymczasem obecnie pojawiły się zdjęcia nowego Joy-Cona.

W maju Nintendo zgłosiło patent urządzenia, które kilka dni temu zostało zarejestrowane. Nie mamy pewności, czy japońska korporacja zdecyduje się na wydanie kontrolera na rynek, jednak pojawienie się samodzielnego Joy-Cona wydaje się jak najbardziej uzasadnione i byłoby komfortowym rozwiązaniem dla wielu graczy.

Prawdopodobnie projekt Nintendo nie posiada złącza, które umożliwiłoby podłączenie sprzętu do konsoli, a z przedniego panelu zniknęły przyciski „plus” i „minus”. Opisywany Joy-Con sprawdziłby się posiadaczom Nintendo Switch Lite, którzy nie mogą pozwolić sobie na wymianę padów. Jednocześnie pojawiają się plotki, że nowy Nintendo Switch mógłby trafić do sprzedaży jako sama jednostka (pozbawiony zostanie padów), a gracze otrzymaliby możliwość dokupienia urządzeń.

Na potwierdzenie owych informacji musimy zaczekać, ale warto pamiętać, że aktualnie Big N skupia się na kolejnych premierach związanych z urodzinami Mario – poznaliśmy już polskie ceny Mario Kart Live Home Circuit oraz Game & Watch: Super Mario Bros.

Nintendo Switch - samodzilny Joy-Con

Źródło: https://gamingbolt.com/nintendo-patent-shows-a-new-standalone-joy-con-style-controller

Tagi: joy-con Nintendo Nintendo Switch