Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 06.09.2020 08:30
Tenet wynik w box office
1906V

Tenet radzi sobie świetnie. Wynik box office bez USA przekroczył już 100 milionów dolarów

Najnowszy hit autorstwa Christophera Nolana udowadnia, że kina wciąż radzą sobie świetnie. Wynik osiągnięty w ciągu pierwszych kilku dni od premiery może robić wrażenie. 

"Tenet" to jeden z największych hitów tego roku. Nazwisko reżysera, Christophera Nolana, zrobiło swoje. Debiutancki weekend okazał się bardzo pozytywny, albowiem wynik przekroczył 53 miliony dolarów, co w dobie pandemii bardzo dobrze nastraja. Jeśli zastanawiacie się, jak my oceniliśmy film, koniecznie przeczytajcie recenzję Jędrzeja, którą znajdziecie w tym miejscu

Teraz jest jeszcze lepiej, rzeczony film przekroczy w sobotę granicę 100 milionów dolarów na całym świecie. Kamień milowy zostanie minięty po tym, jak thriller zarobił w Chinach tylko w ten weekend nieco ponad 20 milionów dolarów. Sumaryczny wynik może nie robić wrażenia, jeśli porównamy go do zwyczajnej sytuacji. W dobie pandemii jest to jednak wybitnie wysoki rezultat, który może cieszyć - zwłaszcza, że nie zawiera w sobie USA. 

Jeszcze bardziej wymownie prezentuje się, gdy zestawimy go z inną głośną produkcją, która ukazała się w tym samym okresie - "Nowi Mutanci". Piątkowe 800 tysięcy dolarów sprawia, że produkcja dobije do 9.5 miliona w box office. Wynik ponad dziesięciokrotnie mniejszy. 

 

Źródło: https://variety.com/2020/film/news/box-office-tenet-crossing-100-million-1234760782/

Tagi: Christopher Nolan film kina tenet