Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.09.2020 15:03
Ride PS5
618V

Ride 4 z wieloma ulepszeniami na PS5. Twórcy zapewnią jazdę w 4K przy 60 fps

Ride 4 to kolejna produkcja, która zapewni dynamiczną rozgrywkę na PS5 w 60 klatkach na sekundę. Twórcy potwierdzili datę premiery next-genowego wydania oraz wspominają o licznych ulepszeniach.

Ride 4 zostało zapowiedziane w maju i wraz z pierwszym zwiastunem poznaliśmy datę premiery. Następnie twórcy opublikowali nowy materiał pokazujący szybką jazdę, ale wciąż brakowało nam konkretów dotyczących nowej generacji.

Teraz możemy potwierdzić, że Ride 4 będzie dostępny na PlayStation 5 od 21 stycznia 2021 roku i deweloperzy wykorzystają pełną moc japońskiego next-gena. Milestone nie jest jednak kolejnym studiem, które chce jedynie wspominać o mocy nowego SSD, a deweloperzy podali konkretne szczegóły.

Ride 4 zapewni posiadaczom PS5 dynamiczną jazdę w 60 klatkach na sekundę przy rozdzielczości 4K, a jednocześnie gracze będą mogli cieszyć się najwyższą jakością shaderów oraz tekstur – deweloperzy wspominają o „niespotykanym dotąd poziomie szczegółów zarówno na motocyklach, jak i w lokacjach”.

Gracze mogą także liczyć na większą liczbę zawodników podczas jazdy – niezależnie od trybu (offline i online) na trasie pojawi się 20 maszyn. PS5 pozwoli na znaczące skrócenie ekranów wczytywania, ale dysk SSD zaoferuje również lepsze wrażenia w trakcie samej rozgrywki, ponieważ urządzenie zapewni szybsze przesyłanie tekstur.

Milestone wykorzysta moc DualSense i kontroler do PS5 zaoferuje unikalny opór dla gazu oraz hamulca. Deweloperzy nie zapomną o haptycznych wibracjach i zaoferują dzięki nim świetne wrażenia.

Tagi: Milestone PlayStation 5 PS5 Ride 4