Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.09.2020 11:17
Minecraft RTX
766V

Minecraft RTX z dwoma nowymi światami za darmo. NVIDIA zachęca do ray tracingu

Ciekawych czasów dożyliśmy! Dawniej czasami wyśmiewany za prostotę wizualną Minecraft stał się wyznacznikiem jakości graficznej. Wszystko dzięki wprowadzeniu wersji RTX do gry Mojang.

NVIDIA promuje nowości wdrożone do bety Minecraft RTX. Do gry wprowadzono dwa nowe światy - oczywiście z pełnym ray tracingiem. Oba światy możecie pobrać bez żadnych opłat.

Pierwsza z nowych propozycji, czyli "Portal Pioneers RTX", została stworzona przez Cyclone Designs. Świat pozwala na poruszanie się w realiach sci-fi (poprzez "tajemnicze portale") - oczywiście z włączonym ray tracingiem. Druga kreacja pochodzi od Razzleberries i nazywa się "Fins 'n' Flippers RTX". W tym świecie przenosimy się nad morze i możemy eksplorować tropikalną wyspę, rafę koralową, przy okazji poszukując rzadkich gatunków ryb.

Deweloperzy Minecraft RTX dopracowali też w aktualizacji pewne aspekty gry, przede wszystkim ulepszono przejścia między zaciemnionymi miejscami, efekt płomieni i wreszcie wydajność całej aplikacji.

Wczoraj NVIDIA chwaliła się demem ray tracingu, odpalonym na najnowszej karcie graficznej firmy, kosztującej ponad 7000 zł.

Źródło: YouTube

Tagi: 4J Studio / Mojang Microsoft Game Studios Minecraft minecraft rtx