Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.09.2020 15:26
Designed for Xbox
2138V

Xbox Series X z pełnym wsparciem urządzeń z Xboksa One. Microsoft przedstawia „Designed for Xbox”

Microsoft chce mieć pewność, że wszyscy gracze będą doskonale przygotowani na nową generację. Firma właśnie ujawniła program „ Designed for Xbox”, dzięki któremu każdy zainteresowany będzie wiedział, że sprzęt został przygotowany nie tylko dla Xboksa One ale również dla Xboksa Series X.

Microsoft wciąż potwierdza pełną wsteczną kompatybilność, dzięki której Xbox Series X otrzyma na start dostęp do tysięcy gier z czterech generacji. Firma informowała także o wsparciu starszych urządzeń na next-genie i teraz zaprezentowano „Designed for Xbox”.

Amerykańska korporacja jest przekonana, że gracze nie muszą kupować nowych słuchawek, kolejnej kierownicy lub nowego pada dla nowej generacji. Firma potwierdza pełną kompatybilność Xboksa One z Xboksem Series X:

„Każde oficjalnie licencjonowane akcesorium Xbox One, które łączy się z konsolą przewodowo lub bezprzewodowo przez USB, będzie działać z Xboksem Series X. Dodatkowo, każdy zestaw słuchawkowy, który łączy się przez port 3,5 mm w kontrolerze, będzie również obsługiwany.”

Firma podkreśla, że niektóre headsety wykorzystujące kabel optyczny mogą wymagać aktualizacji oprogramowania sprzętowego, aby obsługiwać dźwięk w grach i rozmowę przez USB na konsoli Xbox Series X.

Gracze znajdą teraz w sklepach specjalny znaczek „Designed for Xbox”, który trafi na pudełka i będzie dla graczy potwierdzeniem, że sprzęt zadziała na dwóch generacjach. Microsoft zaznaczył, że klienci mogą liczyć na wsparcie urządzeń od przynajmniej 34 producentów urządzeń.

Warto przypomnieć, że jest to zupełnie inne podejście względem Sony, które będzie wymagać od graczy rozgrywki na DualSense w gry z PlayStation 5.

Xbox Series X z pełnym wsparciem urządzeń z Xboksa One. Microsoft przedstawia „Designed for Xbox” 1

Xbox Series X z pełnym wsparciem urządzeń z Xboksa One. Microsoft przedstawia „Designed for Xbox” 2

Tagi: Designed for Xbox Microsoft Xbox One xbox series x