Iza Łęcka Iza Łęcka 01.09.2020 10:43
Astro A20 Gen 2
4357V

PS5 bez portu optycznego – gracze dokupią przejściówki. Astro A20 Gen 2 headsetem dla PS5 i XSX

Astro właśnie zapowiedziało nową generację headsetu Astro A20. Dzięki słuchawkom drugiej generacji, bezprzewodowo połączymy się zarówno z PS5, jak i Xboksem Series X. Informacje uzyskane od producenta potwierdzają, że PS5 nie otrzyma portu optycznego audio.

Astro zaprezentowało nową wersję kultowego Astro A20 z 2017 roku. Urządzenie trafi na rynek w październiku i będzie dostępne za 119 dolarów – czyli mniej niż pierwsza generacja A20 (149 dolarów na start). Pomimo niższej ceny, producent zapowiada większy zasięg połączenia bezprzewodowego oraz wsparcie USB-C do ładowania słuchawek.

Astro A20 Gen 2 trafi na półki sklepowe w dwóch wersjach kolorystycznych: biało-niebieskiej (dla fanów PlayStation) lub zielono-biało-czarnej (dla entuzjastów Xboksa). W każdym zestawie otrzymamy adapter na USB, który pozwoli na podłączenie słuchawek do wybranej konsoli oraz PC, jednak po zakupie dodatkowej przejściówki, sprzęt wykorzystamy w trakcie gry na drugiej konsoli (przykładowo niebieskie A20 do Xboksa).

Włodarze Astro wyjaśniają, że bezprzewodowa rozgrywka nie może zostać zapewniona bez dodatkowego adaptera, ponieważ każdy producent konsoli korzysta z własnego firmware, który nieco odmienne obsługuje dźwięk oraz rozmowy audio. Mimo wszystko w cenie 139 dolarów (mniej niż poprzedni A20) otrzymacie headset, który podłączycie do PlayStation 5 i Xboksa Series X.

Producent wspomniał także o wsparciu dla urządzeń z aktualnej generacji, potwierdzając tym samym brak optycznego portu audio w PS5. Ze względu ów brak, za 40 dolarów będzie można dokupić specjalny splitter HDMI, który pozwoli na podłączenie sprzętu z aktualnej generacji do PlayStation 5. Sytuacja będzie nieco bardziej komfortowa w przypadku Xboksa Series X – tutaj wystarczy dokonać aktualizacji, po której urządzenie będzie gotowe do podłączenia za pomocą USB. Pamiętajmy, że już jakiś czas temu Microsoft współpracował z Astro nad pewnymi rozwiązaniami, które miały ułatwić korzystanie ze słuchawek na next-genie.

Jeżeli jesteście zainteresowani innymi produktami Astro - zapraszamy Was do recenzji kontrolera Astro C40.

Źródło: https://www.theverge.com/2020/9/1/21404415/astro-a20-gen-2-next-gen-pc-ps5-xbox-series-x-wireless-headset

Tagi: Astro A20 Gen 2 PlayStation 5 ps5 Xbox Series X XSX