Iza Łęcka Iza Łęcka 01.09.2020 07:35
Xbox Series S logo
1259V

Xbox Series S wspomniany w kolejnym miejscu. Microsoft powinien wkrótce ujawnić konsolę

Xbox Series S jest najgorzej skrywaną branżową tajemnicą ostatnich miesięcy. Microsoft nadal nie ujawnił urządzenia, choć wzmianka o sprzęcie znalazła się już na ulotce zwykłego kontrolera do Xboksa One.

W zeszłym miesiącu zobaczyliśmy biały, next-genowy kontroler Microsoftu, który na pudełku posiadał adnotację o „Xboksie Series S”. W Sieci pojawiła się pełna specyfikacja urządzenia, w związku z czym możemy śmiało stwierdzić, że brakuje tylko oficjalnej prezentacji konsoli przez przedstawicieli korporacji z Redmond.

Microsoft musi wykonać niezwykle przemyślany gest, bowiem tym razem wzmianka o Xboksie Series S pojawia się na ulotkach dołączanych do nowych kontrolerów – gracze otrzymują 14-dniowy dostęp do Xbox Game Pass Ultimate, a wśród szczegółów odnaleźć można następujący zapis:

„Includes Xbox Live Gold and unlimited access to over 100 high-quality games on Xbox Series X | S, Xbox One, and Windows 10”

Istnienie drugiej konsoli potwierdza kolejny materiał, ulotka, tymczasem Microsoft uparcie milczy. Do pełnego ujawnienia brakuje już tylko zdjęcia stosownego urządzenia.

Możemy jednak podejrzewać, że działania amerykańskiej korporacji nie są przypadkowe. Zgodnie z plotkami, Xbox Series S zostanie ujawniony podczas imprezy, na której poznamy cenę Xboksa Series X, a jak wiadomo Microsoft oraz Sony rozgrywają właśnie emocjonującą partię szachów (ku coraz większemu zniecierpliwieniu graczy), oczekując na kolejne ogłoszenie przeciwnika. Nikt nie chce jako pierwszy podać ceny nowej generacji.

Źródło: https://www.resetera.com/threads/xbox-series-s-mentioned-once-again-on-game-pass-card.278252/

Tagi: Microsoft Xbox Series S xbox series x