Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 30.08.2020 17:15
Control świętuje swój pierwszy rok. Twórcy wspominają premierę i wyróżniają prace fanów
454V

Control świętuje swój pierwszy rok. Twórcy wspominają premierę i wyróżniają prace fanów

Control świętuje swój pierwszy rok. Twórcy wspominają premierę i etap tworzenia gry, ale też wyróżniają prace niektórych fanów. Wszystko to w akompaniamencie piosenki Dyna-Mite w wykonaniu Dr. Darlinga.

Control pojawiło się rok temu - dokładnie mówiąc 27 sierpnia 2019 roku. To pierwsza produkcja, którą Remedy Entertainment wydało po rozstaniu z firmą Microsoft. Prace nad grą rozpoczęły się jeszcze przed premierą Quantum Break. Jeśli chodzi o kierunek gry, twórcy zamiast stworzenia mocno rozbudowanej opowieści, zdecydowali się na stworzenie bogatego uniwersum i tym samym pozwolenie fanom na tworzenie własnych domysłów i teorii.

W trakcie produkcji twórcy trafili na wiele wyzwań i przeszkód, ale ostatecznie poradzili sobie z nimi na tyle sprawnie, że Control przyjęło się co najmniej dobrze, choć trzeba jednocześnie zaznaczyć, że to specyficzna gra nie dla każdego. Najlepiej gra radziła sobie na odpowiednich PC-tach, bo wydania konsolowe cierpiały na kilka technicznych problemów - zwłaszcza PlayStation 4.

Techniczne problemy nie ujmują jednak warstwie artystycznej Control i jej fabule. Do tego stopnia, że wiele redakcji zajmujących się branżą określiło ją Grą Roku 2019 - między innymi IGN, Game Informer, czy Games Radar +. Średnia gry to na ten moment około 85% według tego co podaje serwis Metacritic, choć ta średnia dotyczy wydania na PC. Najniższa, bo 82% tyczy się wersji na PlayStation 4.

Poniżej znajdziecie materiał ze wspomnieniami twórców i aktorów, którzy pojawili się w obsadzie Control. Większość z nich nie spodziewała się tak dobrego odzewu. Oprócz wypowiedzi samych twórców możecie zerknąć też na wyróżnione prace niektórych fanów - wszystko to w przy brzmieniach zaserwowanych przez Dr. Darlinga w jego wykonaniu utworu Dyna-Mite.

 

Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCGbT5NEmam3HJkmo9JfEePQ

Tagi: 505 Games control Remedy Entertainment