Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 29.08.2020 20:20
Sony zamierza przejmować lub inwestować w kolejne firmy. Więcej ekskluzywnych tytułów pojawi się na PC
2192V

Sony zamierza przejmować lub inwestować w kolejne firmy. Więcej ekskluzywnych tytułów pojawi się na PC

Sony Interactive Entertainment zamierza kontynuować przejmowanie lub inwestowanie w kolejne firmy produkujące gry. Ma to związek z rozbudowaniem Worldwide Studios oraz przenoszeniem kolejnych tytułów ekskluzywnych na PC.

W raporcie opublikowanym przez Sony Interactive Entertainment, możemy przeczytać, że wielka firma zamierza kontynuować przejmowanie i inwestowanie w firmy produkujące gry wideo. Ostatnim takim studiem było Insomniac Games. Ostatnią większą produkcją studia było Marvel's Spider-Man (2018). W przygotowaniu firma ma Marvel's Spider-Man: Miles Morales oraz Ratchet & Clank: Rift Apart.

Poprzez rozbudowę, Sony chce wzbogacić portfolio o kolejne ekskluzywne tytuły i sprawić, żeby PlayStation 5 było "prawdziwie next-genowym doświadczeniem". Tym samym firma zamierza dostarczać jakość, która wcześniej nie była możliwa do osiągnięcia.

Idąc dalej, jako odbiorcy mamy otrzymywać gry należące do przeróżnych gatunków i różniące się swoim stylem. Oprócz tego Sony chce poczynić postępy w technologi VR i również w tym temacie rozbudować swoje portfolio. Tyczy się to również dotychczas ekskluzywnych dla PlayStation gier, które mają trafić na PC.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/08/sony-interactive-entertainment-to-continue-to-invest-in-or-acquire-companies-explore-expanding-first-party-titles-to-pc

Tagi: ekskluzyw pc PlayStation sony