Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 29.08.2020 08:40
Chadwick Boseman nie żyje
5971V

Chadwick Boseman nie żyje. Aktor wcielający się w Czarną Panterę zmarł w wieku 43 lat

Smutne informacje pojawiły się w nocy, w Internecie. Nie żyje Chadwick Boseman, znany aktor, który najbardziej zasłynął rolą Czarnej Pantery w Marvel Cinematic Universe. Artysta zmarł na raka. 

Zaledwie kilka godzin temu świat obiegła bardzo smutna informacja o śmierci świetnego aktora - Chadwicka Bosemana. Jak przekazała jego menadżerka, mężczyzna od 2016 roku walczył z nowotworem, którego rozwój w ostatnich miesiącach bardzo mocno przyspieszył. Niestety rak okazał się na tyle pustoszącą siłą, iż nawet tak wielki wojownik, jak rzeczony, przegrał tę batalię dziś w nocy. Odszedł w swoim domu, w otoczeniu rodziny. 

Aktor cały czas pozostawał aktywny zawodowo. Jeszcze w tym roku zadebiutował przecież film "Pięciu Braci", gdzie zagrał jedną z ważniejszych ról. Wcześniej występował także w takich tytułach jak "Marshall" czy "21 Mostów" - najbardziej znany był jednak oczywiście z roli Czarnej Pantery w filmie Marvel Cinematic Universe pod tym samym tytułem.

Pierwszy raz mogliśmy zobaczyć go w tej roli, w filmie "Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów", a potem, w 2018 roku, doczekał się swojej własnej produkcji - "Czarna Pantera", który okazał się kasowym i krytycznym hitem. Jeszcze przecież w tym roku pojawiały się informacje na temat prac nad sequelem. Na ten moment stoją one pod znakiem zapytania. 

Jest to bardzo smutna informacja, więc warto skończyć tę wiadomość z miłym akcentem - cytatem słów aktora, które miał okazję wypowiedzieć jako T'Challa

Śmierć w kulturze Wakandy nie oznacza końca. To bardziej, jak pewien ważny moment. Wyciągasz obie ręce, a Sekhmet prowadzi cię do zielonego pola, gdzie możesz biec w nieskończoność.

Źródło: https://www.nytimes.com/2020/08/28/movies/chadwick-boseman-dead

Tagi: black panther Chadwick Boseman Czarna Pantera Da 5 Blood