CD Projekt bije rekordy po ujawnieniu nowej gry. Najwyższa cena akcji w dziejach firmy

Gry
28278V
CD Projekt bije rekordy po ujawnieniu nowej gry. Najwyższa cena akcji w dziejach firmy
Bartosz Dawidowski | 01.09.2020, 07:43

W środę CD Projekt zapowiedział nową grę - The Witcher: Monster Slayer. To jeszcze podniosło wiarę inwestorów w polską firmę.

CD Projekt znów szaleje na giełdzie. Wartość akcji warszawskiej firmy poszybowała do najwyższych wartości w jej historii,. przebijając psychologiczną granicę 450 zł. Wczoraj CD Projekt zamykał giełdową sesję z wynikiem 460 zł za akcję, co stanowi rekordową wartość. Firma aktualnie może się pochwalić wyceną jednej akcji na poziomie 453 zł.

Dalsza część tekstu pod wideo

W marcu 2020 roku za jedną akcję warszawskiej spółki trzeba było zapłacić ok 250 zł. W czerwcu akcje CD Projekt SA wyceniane były na już na ok. 390 zł, więc mówimy tu o wyraźnym i szybkim przyroście. Obecnie na nastroje inwestorów wpływa bardzo pozytywnie wieść o tworzeniu gry smartfonowej The Witcher: Monster Slayer, o której pisaliśmy już w środę. Tytuł ma być swego rodzaju fuzją Pokemon GO i Wiedźmina, wykorzystująca funkcje Rzeczywistości Rozszerzonej w gameplayu.

Oczywiście najbardziej wyczekiwaną produkcją CD Projektu jest Cyberpunk 2077, który po opóźnieniach ma trafić na rynek 19 listopada 2020 r. Jedynym niepokojącym czynnikiem w kontekście tej premiery są doniesienia o problemach z optymalizacją kodu gry na PS4 i XOne, o czym pisaliśmy w tym miejscu. Miejmy jednak nadzieję, że dłuższy czas na tworzenie gry pozwolił CD Projekt zapiąć wszystko na ostatni guzik.

Źródło: https://biznes.wprost.pl/gospodarka/10357078/cd-projekt-bije-kolejne-rekordy-wczoraj-ogloszenie-nowej-gry-dzis-najwyzsza-w-historii-cena-akcji.html

Komentarze (75)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper