Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 27.08.2020 12:07
Switch 2, Switch Pro
4925V

Nowy Switch już pewny. Nintendo zdradziło modyfikacje we wniosku do Federalnej Komisji Łączności

Zbliżamy się do wydania nowej wersji Nintendo Switch (zwanej przez niektórych "Pro"). Po poprzednich doniesieniach od Bloomberga w Sieci pojawiły się kolejne informacje - tym razem to wniosek o zmianę patentu od samego Nintendo.

Nintendo wysłało do amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności (FCC) wniosek o modyfikację treści licencji dotyczącej Nintendo Switch, wydanej w kwietniu 2017 roku.

Nintendo prosi we wniosku o zaakceptowanie pewnych zmian w konstrukcji wewnętrznej Switcha. Dokładną treść wniosku znajdziecie tutaj.

Zmiany, o które wnioskuje Nintendo w FCC:

  • Modyfikacja SoC ("System on a Chip")
  • Modyfikacja pamięci urządzenia
  • Zmiana CPU Board w związku z tymi dwoma komponentami

Nintendo podkreśla we wniosku, że modyfikacja dotyczy tylko wewnętrznej konstrukcji Switcha, a nie obudowy czy ogólnego designu/wymiarów urządzenia.

We wniosku zawarto zdjęcia (wszystkie fotki znajdziecie w naszej galerii), uwzględniające planowane zmiany w konstrukcji Switcha (ze szczególnym uwzględnieniem modułu łączności bezprzewodowej). Wniosek wpłynął do FCC 23 sierpnia.

Wszystko wskazuje na to, że zmodyfikowany Switch (być może z nazwą "Nintendo Switch Pro") faktycznie uderzy na rynek na początku 2021 roku. Czekamy na dalsze informacje. Wcześniej o Switch Pro donosił Bloomberg.

Źródło: https://wccftech.com/new-nintendo-switch-soc-memory-board/

Tagi: switch 2 switch pro