Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.08.2020 16:48
PS5 konsola PlayStation 5
11552V

PS5 – cena i data premiery ujawnione? Chińczycy i Best Buy zdradzają szczegóły

Sony wciąż nie potwierdziło ostatecznych szczegółów daty premiery i ceny PS5, ale kolejne sklepy zdradzają konkrety dotyczące premiery PlayStation 5. Według najnowszych przecieków, urządzenie ma zadebiutować w połowie listopada.

Sony w ubiegłym tygodniu przedstawiło pierwszą reklamę PS5 oraz ujawniło szczegóły możliwości kontrolera DualSense. Firma jest przekonana, że next-genowy pad zapewni nam zupełnie nowe wrażenia. To właśnie dzięki niemu gracze poczują prawdziwą, nową generację.

Japoński producent jednak wciąż nie przedstawił najważniejszych konkretów – nie znamy daty premiery oraz ceny. Sytuacja jest kłopotliwa, ponieważ według plotek urządzenie będzie dostępny w listopadzie, więc już za kilka tygodni powinniśmy grać w swoich domach na PlayStation 5.

To podobno z tego powodu jesteśmy świadkami kolejnych przecieków, ponieważ nowe firmy otrzymują informacje od Sony i nie wszyscy potrafią zadbać o odpowiednią dyskrecję. Jedną z takich korporacji jest Best Buy, który przygotował zakładkę do zamówień przedpremierowych PlayStation 5 i Xboksa Series X, a w szczegółach pojawiła się cena – sklep przygotował specjalną opcję dla klientów i informuje o cenie na poziomie 499 dolarów.

PS5 konsola PlayStation 5 - cena - 1

Moglibyśmy pomyśleć, że jest to placeholder, ale 499 dolarów pojawiło się już w kilku przeciekach i właśnie takie szczegóły przedstawiła chińska witryna My Drivers. Według informatorów z Azji PS5 będzie dostępne w cenie 499 euro/dolarów, ale pojawi się również opcja kupienia wersji bez napędu, która jest tańsza o 100 euro/dolarów.

My Drivers uważa również, że PS5 będzie dostępne 20 listopada i dziennikarze opublikowali także szczegóły poszczególnych akcesoriów:

PS5 konsola PlayStation 5 - cena - 2

Źródło: https://www.dualshockers.com/ps5-and-xbox-series-x-best-buy-pre-order-page-hinting-at-hefty-price
https://m.mydrivers.com/newsview/709125.html

Tagi: PlayStation 5 ps5 sony