Zwiastun Call of Duty Black Ops: Cold War zbanowany w Chinach. Cenzura ma się całkiem dobrze

Gry
1365V
Zwiastun Call of Duty Black Ops: Cold War zbanowany w Chinach. Cenzura ma się całkiem dobrze
Iza Łęcka | 25.08.2020, 10:27

W zeszłym tygodniu mogliśmy podziwiać klimatyczny zwiastun Call of Duty Black Ops: Cold War, który za sprawą jednego fragmentu jeszcze mocniej pobudził chińskie władze. Materiał został szybko zablokowany.

Na oficjalne materiały dotyczące tegorocznej odsłony Call of Duty czekaliśmy niezwykle długo, jednak w zeszłym tygodniu w Sieci zawitał najnowszy zwiastun, który rozbudził oczekiwania graczy. Jak się jednak okazuje, po pewnym czasie został on zmodyfikowany, na co zwróciło uwagę część dziennikarzy.

Ponad 2-minutowy trailer  przepełniony jest niepokojącymi scenami nawiązującymi nie tylko do konfliktów zbrojnych, ale i protestów obywateli, które rozgrywały się w latach 80. XX wieku. W ciągu kilku sekund obserwować również możemy scenę z 1989 roku, w trakcie której chińskie władze rozprawiają się z demonstrującymi studentami na placu Tiananmen. Po zaistniałej dyskusji i wielu komentarzach, materiał szybko został zablokowany w Chinach, a po jakimś czasie zniknął z oficjalnego kanału Call of Duty i został zastąpiony nieco krótszym, bo minutowym, filmikiem.

Część dziennikarzy uzasadnia nagłą zmianę właśnie przytoczoną sceną, której zabrakło w najnowszym trailerze. Pomimo swojego zasięgu i zaskakującego efektu, sprawa jednak nie wydaje się odosobniona – jak przytacza serwis Kotaku już w 2018 roku Call of Duty: Black Ops 2 zostało zablokowane w chińskich kawiarenkach internetowych, gdy odkryto w treści produkcji bombardowanie jednego z chińskich miast.

Poniżej możecie sprawdzić dwie wersje trailera – dostępną na oficjalnym kanale Call of Duty oraz oryginalną, która premierę miała w zeszłą środę. Obecnie wyczekujemy na środowy pokaz oraz czwartkowy gamescom Opening Night Live, w trakcie którego  będziemy mogli spojrzeć na nowe materiały z wyczekiwanej produkcji.

Źródło: https://kotaku.com/call-of-duty-trailer-replaced-worldwide-over-tiananmen-1844833808?

Komentarze (24)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper