Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.08.2020 14:15
dualsense ps5
2991V

PS5 może otrzymać nową formę zabezpieczeń. Sony chce wykorzystać DualSense

Sony rozwija technologię, która może w ciekawy sposób zabezpieczyć PS5. Jeśli firma zaimplementuje przygotowywane rozwiązanie, gracze będą mieć pewność, że nikt nie otrzyma dostępu do ich konta oraz gier. Wszystko za sprawą kontrolera DualSense.

Sony od ubiegłego tygodnia stara się przekonać graczy, że DualSense od PS5 to prawdziwie next-genowy kontroler, który może zmienić nasze podejście do gier wideo. Firma przygotowała spot, a deweloperzy opowiedzieli o możliwościach urządzenia.

Japoński producent mógł jednak nie zdradzić wszystkich technologii ukrytych w sprzęcie. Według jednego z patentów, Sony zadbało o rozwiązanie, dzięki którym kontroler DualSense rozpoznaje gracza. Pad posiada czujniki, które pomogą nam w prostym logowaniu – wystarczy chwycić urządzenie, by sensor zalogował odpowiednią osobę.

Brzmi ciekawie? Dokładnie tak, ale trzeba wiedzieć, że celem rozwiązania nie jest wyłącznie szybkie i bezproblemowe logowanie. Firma chce zadbać o dodatkową formę zabezpieczenia, by chronić prywatność graczy i kupionej zawartości.

Użytkownicy PlayStation, którzy logują się na swoje konta na sprzęcie znajomych będą mieć teraz pewność, że nikt nie włączy ich zawartości. Jeśli jednak przyjdziemy do kumpla, chwycimy kontroler w ręce, to automatycznie otrzymamy dostęp do przykładowo swoich zapisów.

Nie możemy jeszcze powiedzieć, czy Sony zdecydowało się na takie możliwości wykorzystania sensorów DualSense, ale w tej sytuacji nawet samo chwyceni kontrolera z zalogowanym kontem miałoby zostać odebrane przez PS5 – urządzenie ma w tej sytuacji wylogować pierwszą osobę i automatycznie włączyć odpowiednie konto.

Źródło: https://gamerant.com/ps5-dualsense-sign-in-automatically-patent

Tagi: dualsense playstation 5 ps5 sony