Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.08.2020 19:04
Assassin's Creed Valhalla kolekcjonerka
1708V

Ubisoft potwierdza rezygnację z płyt w edycjach kolekcjonerskich na Xboksa. Na PlayStation bez zmian

Ubisoft właśnie potwierdził ostatnie doniesienia. Korporacja w przypadku trzech najbliższych premier nie zapewni fizycznych wydań gier w edycjach kolekcjonerskich. Płytki znikną jedynie z wersji na Xboksa One i Xboksa Series X.

Ubisoft przygotowuje się do premiery kilku dużych produkcji, ale korporacja właśnie zaskoczyła graczy potwierdzając ostatnie przecieki. W Edycjach Kolekcjonerskich przeznaczonych dla Xboksa One i Xboksa Series X zabraknie fizycznych płyt – gracze identycznie jak klienci z PC otrzymają kody:

„Zamówienia przedpremierowe na Edycje Kolekcjonerskie Assassin's Creed Valhalla, Far Cry 6 i Watch Dogs Legion na Xboksa otrzymają cyfrowy klucz zamiast fizycznych płyt.”

Trzy najważniejsze premiery studia, które mają prezentować świetną jakość na Xboksie Series X nie otrzymają fizycznej wersji gier w najdroższych zestawach. Jest to zaskakująca decyzja biorąc pod uwagę, że w przypadku PlayStation 4 i PlayStation 5 nie pojawią się żadne zmiany:

„Edycje Kolekcjonerskie dla PlayStation otrzymają fizyczne płyty z grami”

Ta decyzja może skłonić niektórych graczy do sięgnięcia po przykładowo Far Cry 6 na PlayStation 4, by później móc w łatwy sposób przeskoczyć na PlayStation 5. Oczywiście ta opcja będzie dostępna także na Xboksie Series X i Xboksie One, ale kolekcjonerzy nie otrzymają pudełek z płytą.

Nie możemy aktualnie potwierdzić, jak sytuacja będzie wyglądać w przypadku kolejnych dużych produkcji szykowanych przez Ubisoft. Sprawdźcie także ostatnie przecieki dotyczące Prince of Persia Remake.

Źródło: https://support.ubisoft.com/pl-PL/News/000057205/Ubisoft-Store-Changes-to-Collector-s-Edition-pre-orders-for-Xbox

Tagi: Assassin's Creed Valhalla edycja kolekcjonerska Far Cry 6 Ubisoft Watch Dogs Legion