Iza Łęcka Iza Łęcka 19.08.2020 08:10
Far Cry 6 Edycja Kolekcjonerska
1938V

Ubisoft rezygnuje z fizycznych wydań gier w kolekcjonerkach? Tylko na PS4 i PS5 otrzymamy tytuły na płytach

Gracze zamawiający Edycje Kolekcjonerskie Far Cry 6 oraz Assassin's Creed Valhalla otrzymują zaskakujące wiadomości od Ubisoftu. Tylko na PS4 i PS5 otrzymamy grę w fizycznym wydaniu – zmiana dotyczy głównie Xboksa One i Xboksa Series X.

Ubisoft przygotowuje się do kilku dużych premier, wśród których można wyróżnić Far Cry 6 i Assassin's Creed Valhalla. Obie gry cieszą się sporym zainteresowaniem, wiele wskazuje na to, że osiągną sukces i otrzymały Edycje Kolekcjonerskie. Produkcje w specjalnych zestawach kosztują sporo (859,90 zł), tymczasem nabywcy wersji na Xboksa One, Xboksa Series X i PC nie otrzymają swojej kopii gry w pudełkach.

W nocy pierwsi klienci otrzymali niespodziewane wiadomości e-mail o modyfikacji zamówienia wersji na konsole Microsoftu – teraz zamiast fizycznej wersji Far Cry 6 i Assassin's Creed Valhalla, gracze, którzy wydali ponad 850 zł za pozycję, otrzymają kod na pobranie cyfrowego wydania. Nie wiemy, dlaczego wydawca zdecydował się na opisaną zmianę, ale trzeba zauważyć, że gracze kupujący edycje na PS4 i PS5 nadal otrzymają tytuły na płytach. W przypadku innych wersji (standardowej, złotej, ultimate), sympatycy marki Xbox standardowo otrzymają gry na fizycznych nośnikach.

Na ostateczne ogłoszenie decyzji o zmianie formatu wydań edycji kolekcjonerskich musimy zaczekać, ale prawdopodobnie w przypadku tytułów Ubisoftu na Xboksa Series X oraz Xboksa One zmiana może nie być tymczasowa. Na PC już wcześniej byliśmy świadkami podobnej sytuacji.

Warto przypomnieć, że już jakiś czas temu poznaliśmy wygląd pudełkowych wydań gier między innymi Ubisoftu na PS5 oraz prezentowaliśmy jak Maul Cosplay wcielił się w Eivora.

Ubisoft rezygnuje z fizycznych wydań gier w kolekcjonerkach. Tylko na PS4 i PS5 otrzymamy gry na płytach - 1

Ubisoft rezygnuje z fizycznych wydań gier w kolekcjonerkach. Tylko na PS4 i PS5 otrzymamy gry na płytach - 2

Źródło: Twitter: DoesItPlay1

Tagi: Assassin’s Creed Valhalla edycja kolekcjonerska Far Cry 6 Ubisoft