Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 21.08.2020 12:35
serious sam 4
419V

Serious Sam 4. Autorzy opowiadają o tworzeniu gier na Amigę i początkach marki Serious Sam

Serious Sam 4 ma już wyznaczoną datę premiery (trochę późniejszą, niż pierwotnie zakładali autorzy). Pozostaje zatem uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości i wyczekiwać nowej strzelanki.

To oczekiwanie postanowili umilić nam sami deweloperzy, którzy wspominają lata 90 i początki swojej kariery. W materiale pojawia się temat "prawie legalnych" działań w Chorwacji z lat 90. i np. tytułów tworzonych w tamtym czasie na Amigę. 

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Croteam zaczynał swoją karierę właśnie od gier na Amigę. Chodzi przede wszystkim o bardzo fajnie wykonane Football Glory z 1994 roku, w którym nie brakowało zwariowanych żartów i motywów (np. wbiegania na murawę fanów). Tytuł stanowił w swoim czasie konkurencję dla znanej marki Sensible Soccer. Więcej informacji o przeszłości i źródłach działań Croteam znajdziecie w poniższym nagraniu.

Przypominam, że Serious Sam 4 zadebiutuje na rynku 24 września. Niestety początkowo tylko na Steam i Google Stadia. Premiera na konsolach odbędzie się dopiero w 2021 roku.

Tagi: Croteam Serious Sam 4