Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.08.2020 09:57
Black Myth
4274V

Black Myth: Wu Kong wygląda pięknie na gameplayu. Chińska gra zmierza na konsole i PC

Chińscy twórcy mają coraz większy apetyt na wielki sukces na polu gier wideo. Deweloperzy z Państwa Środka nie ograniczają się już tylko do kopiowania zachodnich pomysłów, ale mają własne koncepcje, czego wyrazem jest Black Myth: Wu Kong.

Black Myth: Wu Kong właśnie dorobiło się długiego, gameplayowego zwiastuna, dzięki któremu możemy dokładnie przyjrzeć się rozgrywce w tym RPG-u Akcji, który zmierza na "wszystkie mainstreamowe konsole" (zakładamy, że również na PS5 i XSX) i PC.

Niestety produkcja studia Game Science nie dorobiła się jeszcze nawet przybliżonego terminu wydania. Już teraz widać jednak, że Black Myth: Wu Kong ma duży potencjał. Grafika wygląda bardzo przyzwoicie a sama mechanika walki też prezentuje się sensownie. Gra śmiga w oparciu o technologię Unreal Engine 4.

Fabularnie produkcja inspirowana jest słynnym eposem "Wędrówka na Zachód", stworzonym w XVI wieku, w czasie panowania dynastii Ming. Na elementach tej powieści bazował już wcześniej m.in. "Dragon Ball" (postać Sun Wukonga, tzw. Małpiego Króla). Co ważne - tytuł nie ma być grą free-to-play, jak np. inna, ślicznie prezentująca się chińska produkcja, czyli Genshin Impact.

Oprócz filmików możecie też sprawdzić w naszej galerii pierwsze screeny z Black Myth.Źródło: Gematsu
GameScience

Tagi: black myth chiny PS5 XSX