Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.07.2020 03:05
PS5 DualSense PS4 DuaLShock4
8070V

PS5 z demonstracją rozgrywki. Gameplay pokazany przy okazji prezentacji DualSense

DualSense od PS5 został właśnie zaprezentowany. Geoff Keighley pokazał w akcji kontroler do PlayStation 5 i pozwolił nam dokładnie przyjrzeć się urządzeniu stworzonemu przez japońską korporację. Dziennikarz postanowił  pokazać możliwości kontrolera przez rozgrywkę z Astro's Playroom.

W kwietniu zobaczyliśmy pierwsze zdjęcia prezentujące DualSense od PlayStation 5, a na The Future of Gaming pokazano zwiastun kontrolera. W obu sytuacjach oglądaliśmy rendery, ale na szczęście już dzisiaj możemy spojrzeć na pełen pokaz urządzenia, które już wkrótce trafi do wiernych fanów marki PlayStation.

PS5 trafi do graczy z Astro's Playroom

Sony postanowiło w ciekawy sposób pokazać DualSense – Geoff Keighley ma już w swoim domu PlayStation 5 i dziennikarz zaprezentował gameplay z Astro's Playroom. Produkcja będzie dostępna za darmo dla wszystkich graczy, którzy kupią sprzęt: tytuł jest zainstalowany na konsoli.

Tak jak wcześniej zapowiadano – deweloperzy otrzymują PS5 z kontrolerem DualSense i właśnie z Astro's Playroom, by móc sprawdzić możliwości urządzenia. Gra to tak naprawdę demonstracja możliwości pada i pozwoli nam poczuć wszystkie nowoczesne funkcje urządzenia.

Geoff Keighley potwierdził, że podczas rozgrywki będziemy słyszeć i poczujemy piasek przez kontroler, a mgła wpływa na triggery. Trzeba mieć oczywiście świadomość, że tak naprawdę trudno „przekazać” doświadczenie oferowane przez DualSense, ponieważ to trzeba poczuć.

W trakcie zabawy nie tylko poczujemy haptyczne wibracje, które znajdują się w całym urządzeniu (to nie jest jeden lub dwa silniczki, a są one rozmieszczone w całym sprzęcie), a twórcy mogą wybrać odpowiedni fragment pada, by zaprezentować tylko na nim informacje zwrotne. DualSense posiada także wbudowany mikrofon, który może zostać wykorzystany przez deweloperów – na pokazie Geoff dmuchał w sprzęt, by wywołać podmuch na ekranie.

Możemy jednak potwierdzić: na plecach DualSense nie pojawiły się dodatkowe przyciski. Aktualnie nie wiemy, czy firma zdecyduje się na podobne rozwiązanie do DualShock 4Back Button Attachment, by móc rozszerzyć możliwości kontrolera. Według przedstawionych informacji: DualSense jest solidniejszy od swojego poprzednika.

PS5 DualSense tył urządzenia

Źródło: YouTube.com

Tagi: DualSense gameplay PlayStation 5 PS5 sony