Oculus VR będzie wymagał konta na Facebooku. Gracze krytykują decyzję

News
1172V
Oculus VR będzie wymagał konta na Facebooku. Gracze krytykują decyzję
Iza Łęcka | 19.08.2020, 07:36

Oculus i Facebook połączą siły. Gracze będą zmuszeni do założenia kont na popularnym serwisie społecznościowym, jeżeli będą chcieli w pełni korzystać ze wszystkich funkcji zestawu do wirtualnej rzeczywistości.

Oculus został kupiony przez Facebook w 2014 roku, choć dotychczas Mark Zuckerberg nie decydował o pełnej integracji serwisu z goglami VR. Wszystko zmieni się już w październiku, kiedy to nowi nabywcy zestawów VR będą zmuszeni do posiadani kont na Facebooku.

Zapewniona zostanie także możliwość połączenia starego konta Oculus z Facebokiem – jeśli nie zrobimy tego do 1 stycznia 2023 roku zostanie nam ograniczony dostęp do niektórych funkcji. W oficjalnej wiadomości możemy przeczytać, że gogle będą wciąż działać, ale nie otrzymamy „pełnej” funkcjonalności. Klienci nawet bez konta na Facebooku dokonają zakupów, ale część gier i aplikacji nie będzie działać bez integracji.

„Dając ludziom jeden sposób na zalogowanie się do Oculus - używając ich konta na Facebooku i hasła - ułatwimy sposób na znalezienie, połączenie i grę z przyjaciółmi w VR. Wiemy, że społeczność VR ma o wiele więcej do zaoferowania, a ta zmiana pozwoli zintegrować wiele funkcji na Facebooku, które ludzie znają i kochają.”

Według informacji opublikowanej przez przedstawicieli Oculusa, większość graczy już teraz wykorzystuje swoje konto na portalu społecznościowym użytkując gogle VR, choć można odnieść wrażenie, że producent nie do końca jest szczery, a zmiana nie jest wyłącznie podyktowana komfortem graczy.

W mediach społecznościowych odnaleźć można sporo negatywnych komentarzy użytkowników Oculusa, którzy nie posiadają kont na Facebooku i nie zamierzają rejestrować się na portalu. Wielu zainteresowanych podkreśla, że nie ma to głębszego sensu, a w rezultacie będą zmuszeni do zmiany zestawu VR na inny.

Warto przypomnieć, że Facebook kupił w czerwcu twórców The Order 1886, a wcześniej do zespołu dołączyli deweloperzy Beat Saber.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/all-future-oculus-devices-will-require-a-facebook-account/

Komentarze (59)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper