Afera u twórców serii Batman Arkham. Deweloperzy oskarżeni o molestowanie seksualne

Gry
1608V
Afera u twórców serii Batman Arkham. Deweloperzy oskarżeni o molestowanie seksualne
Wojciech Gruszczyk | 18.08.2020, 19:59

W najbliższą sobotę poznamy nową produkcję Rocksteady Studios, ale zamiast ekscytować się Suicide Squad: Kill the Justice League, świat dzisiaj rozmawia o dużych problemach twórców serii Batman Arkham. Jest to kolejny zespół oskarżony o molestowanie seksualne.

W ostatnich dniach słyszeliśmy o gigantycznych problemach we francuskim Ubisofcie, ale jak się okazuje również pracownicy brytyjskiego Rocksteady Studios nie potrafili w odpowiedni sposób traktować przedstawicielek zespołu.

Dalsza część tekstu pod wideo

W listopadzie 2018 roku do szefów studia wpłynął list, który podpisało 10 z 16 ówcześnie zatrudnionych kobiet i wszystkie potwierdzały, że mierzyły się z molestowaniem seksualnym i nagannym zachowaniem w biurze. Według przedstawionych informacji, pracownicy studia w niewłaściwy sposób wypowiadali się na temat społeczności transgenderowej, omawiali w swoim gronie kobiety w sposób uwłaczający lub seksualny czy też zdarzały się także spoglądanie na kobiece ciała oraz niestosowne komentarze.

Szefowie Rocksteady Studios po otrzymaniu wspomnianego listu przygotowali godzinne spotkanie, które było określone jako szkolenie, ale nie zmieniło to nic w działaniach deweloperów.

Sytuację przybliżyła redakcji The Guardian jedna z pracownic, która poprosiła o anonimowość, a zdecydowała się nagłośnić sprawę, ponieważ w Rocksteady Studios nadal źle się dzieje i wciąż pojawiają się przypadki seksizmu, molestowania i niewłaściwego zachowania.

Lekceważący stosunek pracowników Rocksteady Studios względem kobiet ma być widoczny także w grach – to właśnie z tego powodu w serii Batman często bohaterki mają posiadać bardzo seksualny design. Gdy podczas tworzenia postaci pojawiły się komentarze, według których kobiety się tak nie ubierają, to wśród deweloperów pojawiało się tylko zdziwienie.

W najbliższą sobotę odbędzie się DC FanDome, na którym zobaczymy między innymi Suicide Squad: Kill the Justice League.

Źródło: https://www.theguardian.com/world/2020/aug/18/games-firm-rocksteady-accused-of-lack-of-action-on-harassment

Komentarze (68)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper