Fortnite może być wkrótce niegrywalny na iPhone'ach. Apple odcina Epic Games od narzędzi

Gry
2040V
Fortnite może być wkrótce niegrywalny na iPhone'ach. Apple odcina Epic Games od narzędzi
Wojciech Gruszczyk | 17.08.2020, 20:52

Apple zamierza oficjalnie ograniczyć możliwości Epic Games w rozwijaniu Fortnite na urządzeniach z systemami iOS. Oznacza to, że już wkrótce produkcja może być niegrywalna na iPhone'ach. Korporacja odpowiedzialna z Unreal Engine potwierdza walkę w sądzie.

Na początek mojej dniówki wspominałem dzisiaj o niedorzecznych cenach smartfonów Apple z zainstalowanym Fortnite, ale już wkrótce wszyscy gracze z urządzeniami oferującymi system iOS mogą zostać na stałe odcięci od najpopularniejszego Battle Royale.

Dalsza część tekstu pod wideo

Epic Games właśnie potwierdziło, że Apple postanowiło zamknąć wszystkie konta programistyczne deweloperów Fortnite dla systemów iOS oraz Mac. Twórcy nie będą mogli wdrażać nowych aktualizacji, poprawiać gry, usuwać błędów i w zasadzie tytuł zostanie odcięty od studia odpowiedzialnego za pozycję. Czarny scenariusz zakłada, że Fortnite może przestać działać na między innymi iPhone'ach

Sytuacja to oczywiście kontynuacja walki Apple z Epic Games, ponieważ twórcy Fortnite zdecydowali się na przygotowanie bezpośrednich płatności w grze. Sytuacja jest jednak zaskakująca, ponieważ teraz nie tylko gracze nie będą mogli zainstalować pozycji na sprzętach Apple, ale również wkrótce obie korporacje mogą zostać odcięte od dużej gotówki – w końcu gracze wciąż wydają pieniądze w Fortnite na przykładowo iPhone'ach.

Jak widać, Apple postanowiło wyciągnąć mocne działa, by raz na zawsze pokazać Epic Games, że w tym konflikcie może być tylko jeden zwycięzca. Czy tak będzie faktycznie? Przekonamy się pewnie już wkrótce.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Fortnite.

Źródło: Twitter: EpicNewsroom

Komentarze (51)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper