Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.08.2020 17:00
Microsoft wydał już ponad 2000 gier w programie ID@Xbox. Twórcy już opracowują tytuły dla Xboksa Series X
547V

Microsoft wydał już ponad 2000 gier w programie [email protected] Twórcy już opracowują tytuły dla Xboksa Series X

Microsoft postanowił przypomnieć historię [email protected], które zadebiutowało w 2013 roku i od tego czasu niezależni deweloperzy zaproponowali graczom ponad 2000 gier. Firma chce wspierać mniejsze zespoły i stale dostarcza kolejnym twórcom devkity Xboksa Series X.

Microsoft rozpoczął program [email protected] w 2013 roku i choć niezależne gry powstają od zawsze, to jeszcze siedem lat temu nikt nie myślał, by móc wydawać produkcje w globalnej Sieci z dostępem do milionów graczy. Od tego czasu wszystko się zmieniło, a w przeciągu ostatnich siedmiu lat Amerykanie zapewnili ponad 2000 gier od mniejszych deweloperów.

Sytuacja jest jednak bardzo interesująca, ponieważ w 2018 roku program przebił 1000 tytułów, a w ostatnich dwóch latach twórcy dorzucili kolejne 1000 gier. Microsoft współpracuje z autorami, by zapewnić im jak najlepszy dostęp do graczy i właśnie między innymi dzięki temu udało się tak znacząco powiększyć liczbę produkcji.

Wśród największych hitów wydanych przez [email protected], Microsoft wymienia między innymi Cuphead, Below czy też Oxenfree, a możemy mieć pewność, że to wciąż początek, ponieważ każdego dnia kolejni deweloperzy otrzymują devkity Xboksa Series X.

Pełna Wsteczna Kompatybilność z katalogiem tytułów z Xboksa One pozwoli graczom przenieść swoje wszystkie, niezależne pozycje na nową generację, a wiele produkcji zostanie ulepszonych. Twórcy mają dostęp do narzędzi i wielu z nich już teraz poprawia swoje gry. Autorzy z programu [email protected] chętnie wykorzystują moc Xboksa Series X, by ich propozycje wyglądały i działały lepiej.

Korporacja z Redmond nie wymaga wykorzystywania między innymi Smart Delivery, ale według udostępnionych informacji – wielu twórców chętnie korzysta z programu, by zapewnić graczom jak najlepsze wersje swoich gier.

Warto zaznaczyć, że od momentu uruchomienia [email protected], Microsoft wypłacił ponad 1,5 mld dolarów niezależnym twórcom.

Sprawdźcie również najnowszą, gigantyczną promocję w sklepie Microsoftu oraz poznajcie gorące nowości zmierzające do Xbox Game Pass.

Microsoft 2000 gier ID@Xbox

Źródło: Informacja prasowa: Microsoft

Tagi: [email protected] Microsoft Xbox Xbox Series X