Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.08.2020 14:14
Avengers Spider-Man
984V

Spider-Man i Avengersi z własnymi światami. Marvel nie chce łączyć gier

Marvel nie zamierza łączyć bohaterów z różnych gier. Bill Rosemann zdradził plany na kolejne pozycje i przedstawione informacje nie zwiastują ciekawych relacji pomiędzy produkcjami.

Jeszcze kilka lat temu moglibyśmy jedynie marzyć o świetnych grach z superbohaterami, ale seria Batman Arkham pokazała, że przy odpowiednim budżecie i umiejętnościach, można stworzyć kapitalne gry. Marvel zainwestował sporo pieniędzy w rozwijanie Marvel Games i dzięki dobrym ruchom zagraliśmy w fantastycznego Spider-Mana oraz wkrótce sprawdzimy pełne wersje Marvel's Avengers oraz Spider-Man: Miles Morales (sprawdźcie najnowsze informacje).

Marvel ma jeszcze wielkie plany na kolejne pozycje, ale nie możemy liczyć, że jakiekolwiek gry zostaną ze sobą połączone. Bill Rosemann, szef działu kreatywnego w Marvel's Games, potwierdził, że każdy tytuł ma swoje własne uniwersum:

„Każda gra znajduje się w uniwersum Marvela, ale są one w swoich własnych rzeczywistościach. Obecnie naszym planem jest, aby każda gra była osadzona we własnym świecie Marvela.”

Część graczy miało nadzieję, że przyszłoroczne rozszerzenie do Marvel's Avengers będzie mogło zapowiedzieć wydarzenia z potencjalnego Spider-Mana 2. Tak się niestety nie stanie, ponieważ każda pozycja Marvela ma bazować na własnym świecie.

W pewien sposób ma to sens, ponieważ część tytułów jest kreowanych przez różne zespoły, które nie muszą chcieć ze sobą współpracować.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/marvel-says-spider-man-and-avengers-games-are-set-in-their-own-universes/

Tagi: Marvel's Avengers Spider-Man Spider-Man: Miles Morales