Fortnite nie jest dostępny na Google Play. Epic Games pozwało Google

Gry
4179V
Fortnite nie jest dostępny na Google Play. Epic Games pozwało Google
Iza Łęcka | 14.08.2020, 08:09

Wczoraj Epic Games hucznie rozpoczęło batalię z Apple oraz Google. Twórcy odpowiedzialni za Unreal Engine nie chcą dłużej płacić 30% marży ze wszystkich zarobionych pieniędzy, co w konsekwencji doprowadziło do usunięcia Fortnite'a z App Store, a później z Google Play.

Wczoraj Epic Games sprzeciwiło się marży narzucanej przez sklepy dostępne na urządzeniach mobilnych. Apple oraz Google pobierają po 30% ze wszystkich zarobionych przez producentów pieniędzy. Twórcy Unreal Engine i Fortnite chcieli obejść system, stosując płatności bezpośrednie w samej grze, ale owej praktyki nie chcą zaakceptować potentaci branży technologicznej.

Dalsza część tekstu pod wideo

Na początku sporu Apple wyrzuciło Fortnite z App Store, na co Epic Games odpowiedziało pozwem skierowanym wobec Apple i zamieściło parodię reklamy firmy z 1984 roku. Po kilku godzinach Google usunęło grę ze swojego sklepu – stanowisko jest bliźniaczo podobne do wcześniej przedstawionego przez Apple:

„Otwarty ekosystem Androida pozwala programistom na dystrybucję aplikacji za pośrednictwem wielu sklepów z aplikacjami. Dla deweloperów gier, którzy zdecydują się skorzystać z Play Store, mamy spójne zasady, które są sprawiedliwe i zapewniają bezpieczeństwo dla użytkowników. Podczas gdy Fortnite pozostaje dostępny na Androida, nie możemy już udostępniać go w Play, ponieważ narusza to nasze zasady. Cieszymy się jednak z możliwości kontynuowania rozmów z firmą Epic o przywróceniu Fortnite'a do Google Play.”

Epic Games nie przygotowało już drugiego materiału próbującego w prześmiewczy sposób zaatakować kolejną korporację, a wysłało do walki swoich prawników.

Obecnie Fortnite jest oficjalnie niedostępny w App Store oraz Google Play:

Obie korporacje (Apple i Google) wyrażają chęć rozmowy i dojścia do porozumienia z Epic Games, ale studio pracujące nad Fortnite nie wydaje się zainteresowane dyskusją. Trudno stwierdzić, kto w omawianej sprawie powie „pas”.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Fortnite.

Źródło: https://www.theverge.com/2020/8/13/21368079/fortnite-epic-android-banned-google-play-app-store-rule-violation

Komentarze (77)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper