Najlepiej zarabiający aktorzy 2020 roku. Gwiazdy zgarniają krocie dzięki platformie Netflix

Filmy/seriale
2955V
Najlepiej zarabiający aktorzy 2020 roku. Gwiazdy zgarniają krocie dzięki platformie Netflix
Iza Łęcka | 13.08.2020, 11:43

Branża filmowa dopiero budzi się po długim, pandemicznym śnie, choć nie oznacza to, że aktorzy nie zarabiali. Obecnie gwiazdy Hollywood nie mogą liczyć na setki milionów dolarów z najnowszych produkcji, jednak na liście najlepiej zarabiających aktorów znajdują się artyści, którzy wykorzystują liczne okazje i współpracują z platformami SVOD.

Od miesięcy kina na całym świecie nie działają w standardowych warunkach, większość obiektów jest wciąż zamknięta, a aktorzy powoli wracają na plany filmowe i telewizyjne. Informowaliśmy już o rozpoczęciu przygotowania „Wiedźmina”, a jakiś czas temu Tom Holland przywdział strój Nathana Drake'a.

Forbes przygotował zestawienie najlepiej zarabiających aktorów 2020 roku, które dobitnie pokazuje jak duży wpływ na branżę ma udział platformy Netflix i innych serwisów streamingowych. Wszyscy aktorzy z czołówki zestawienia pracowali w ostatnim czasie dla giganta.

W„Red Notice” wystąpili Dwayne Johnson oraz Ryan Reynolds. Ten drugi był także głównym bohaterem „Six Underground”, które swego czasu cieszyło się ogromną popularnością wśród widzów Netflixa. Na trzecim miejscu uplasował się Mark Wahlberg, występujący nie tylko w serialach „McMillions” i „Wahl Street”, ale będący również twarzą „Śledztwa Spencera” Netflixa. Ben Affleck wystąpił w „Jego ostatnie życzenie” (Netflix) i „Droga powrotna”, a Vin Diesel zarobił sporo między innymi dzięki serialowi animowanemu „Szybcy i wściekli: Wyścigowi agenci” (Netflix).

Zestawienie najlepiej zarabiających aktorów 2020 roku (zarobki z okresu od 1 czerwca 2019 roku do 1 czerwca 2020 roku):

  • Dwayne "The Rock" Johnson - 87.5 mln dolarów
  • Ryan Reynolds - 71.5 mln dolarów
  • Mark Wahlberg - 58 mln dolarów
  • Ben Affleck - 55 mln dolarów
  • Vin Diesel - 54 mln dolarów
  • Akshay Kumar - 48.5 mln dolarów
  • Lin-Manuel Miranda - 45.5 mln dolarów
  • Will Smith - 44.5 mln dolarów
  • Adam Sandler - 41 mln dolarów
  • Jackie Chan - 40 mln dolarów

Należy podkreślić, że przedstawione wyniki nie odnoszą się tylko do najnowszych produkcji, ponieważ aktorzy wciąż otrzymują wpływy ze starszych projektów, a Forbes brał pod uwagę również zyski z innych branż.

„Red Notice” zadebiutuje na platformie Netflix dopiero w listopadzie. To jedna z najważniejszych produkcji giganta streamingowego na 2020 rok.

Źródło: https://eu.usatoday.com/story/entertainment/celebrities/2020/08/11/forbes-highest-paid-actors-dwayne-johnson-ryan-reynolds-mark-wahlberg/3349366001

Komentarze (26)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper