Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 13.08.2020 09:28
Battletoads
594V

Battletoads. Autorzy opowiadają o tworzeniu kontynuacji hitu z NES i pokazują gameplay

Jeszcze w sierpniu na ryku pojawi się Battletoads, czyli kontynuacja hitu wydanego w 1991 roku na NES. Produkcję przygotowało studio Rare we współpracy z Dlala Studios.

Battletoads, które uznawane jest za jedną z najtrudniejszych gier w historii, doczeka się jeszcze w tym miesiącu kontynuacji.

Temat Battletoads (2020) przybliżają nam w nowym filmiku sami deweloperzy z Rare, którzy mówią o tym, że chcieli zapewnić nam w w grze bardziej swobodny styl walki.

"Masz teraz znacznie więcej ruchów i ataków - jeśli chcesz wykonać potężny atak ładowany, możesz to zrobić. Jeśli chcesz wykonywać combosy - masz je do dyspozycji" - zapewniają autorzy z Rare.

Twórcy chcieli też, by każda z postaci dostępnych w Battletoads była unikalna i wyróżniała się swoim specyficznym zestawem ruchów. Przykładano też dużą uwagę do tego, by w grze dobrze działa kooperacja lokalna.

"Ta gra po prostu sprawia frajdę" - takim stwierdzeniem kończy się materiał wideo "zza kulis", który znajdziecie poniżej. Cóż, miejmy nadzieję, że gra dorówna jakości Battletoads z NES-a. Ciekawe przy okazji czy autorzy ponownie postawią na tak hardkorowy poziom trudności, jak w oryginale. Gra pojawi się na PC i XOne już 20 sierpnia.

Tagi: Battletoads (2020) DLaLa Studios Microsoft