Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.08.2020 20:09
Resident Evil Village
979V

Capcom rozważa podwyższenie cen gier na PS5 i Xboksa Series X. Firma monitoruje sytuację w branży

Capcom pracuje nad kilkoma dużymi produkcjami, które trafią na rynek w następnych miesiącach. Jedną z takich propozycji jest Resident Evil Village i pozycja będzie dostępna wyłącznie na nowej generacji. Firma nie ukrywa, że rozważa podwyższenie cen gier z PlayStation 5 i Xboksa Series X.

O nowym standardzie cen gier dla nowej generacji powiedziano już naprawdę sporo i choć NBA 2K21 przeciera szlaki, to jednak nie wszystkie firmy chcą iść drogą Take-Two. Ubisoft przynajmniej aktualnie nie zamierza zaoferować większego standardu, ale Strauss Zelnick podkreślił, że gry Take-Two będą droższe, ponieważ oferują bardzo wysoką jakość.

Nadal nie wiemy, jaką drogą podążą pozostali giganci branży, ale Capcom oficjalnie rozważa sytuację na rynku:

„Nie mamy aktualnie ustalonej strategii. Rozważymy nasze podejście po przeanalizowaniu zarówno naszych mocnych, jak i słabych stron, przy jednoczesnym ścisłym monitorowaniu trendów w branży.”

Capcom jest aktualnie jednym z najlepszych deweloperów, który systematycznie dostarcza na rynek gry zbierające pochwały od branży i cieszące się ogromnym zainteresowaniem. Japończycy jeszcze nie podjęli decyzji, ponieważ najwidoczniej korporacja czeka na ruchy pozostałych graczy na rynku. Jeśli inne firmy zdecydują się na podwyżkę – pewnie i Capcom zaprezentuje graczom nowy standard.

Według plotek nowe ceny mogą obowiązywać już za kilka miesięcy – w 2021 roku na rynku zadebiutuje między innymi Resident Evil Village.

Źródło: https://gamingbolt.com/capcom-is-undecided-on-next-gen-games-price-hikes-for-now

Tagi: Capcom playstation 5 PS5 xbox series x XSX