Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.08.2020 18:31
Call of Duty: Warzone jest promowane przez Paula Pogbę
1927V

Call of Duty: Warzone jest promowane przez Paula Pogbę. Fani narzekają, bo myśleli, że piłkarz zmienił zespół

Sympatycy Call of Duty żyją poszukiwaniem kolejnych teaserów zapowiadających nowości w Call of Duty: Warzone, ale możemy śmiało podejrzewać, że wielu fanów piłki nożnej nie ma pojęcia o trwającej kampanii Activision. Przekonał się o tym Paul Pogba, który rozpoczął „kolejny rozdział w Werdańsk FC”.

W zeszłym tygodniu influencerzy oraz streamerzy otrzymali tajne paczki od Activision, w których znalazły się projektory. To jednak nie koniec prezentów, ponieważ zainteresowani zgarnęli także stroje, szaliki oraz piłki z Verdańsk FC. Jest to oczywiście część promocji 5. sezonu rozgrywek w Call of Duty: Warzone.

Activision postanowiło zaangażować do promowania gry Paula Pogbę, który wskoczył w taką koszulkę i zapowiedział swój „nowy rozdział”. Identyczny zwrot często wykorzystują piłkarze po podpisaniu kontraktu z nowym zespołem – nawet w informacji prasowej pojawił się zwrot sugerujący zmianę barw przez Pogbę:

27-latek ujawnił swój nowy cel – pracę z nowym klubem w Europie Wschodniej, który dopiero co otworzył swój stadion tego lata, a już może pochwalić się 75 milionowym legionem fanów na całym świecie.”

Activision tłumaczy, że Pogba będzie teraz reprezentował Verdańsk FC:

„Verdansk FC (znany też jako Verdansk Sparks) to klub piłkarski z kraju Kastovia, który zaraz po otwarciu swojego stadionu w Werdańsku na początku Sezonu 5 w grze Call of Duty: Modern Warfare oraz Warzone, ogłosił przejście Pogby jako pierwszy kluczowy transfer w swojej drużynie.”

Warto dodać, że sam Pogba podkreślił, że ogłoszenie nie jest związane z piłką:

Jest to oczywiście tylko i wyłącznie promocja Call of Duty: Warzone, ale wielu fanów piłkarza najwidoczniej nie zrozumiało kampanii i pod jego Twitterem możecie znaleźć dziesiątki komentarzy niezadowolonych sympatyków Francuza – jedni śmieją się z projektu, inni atakują zawodnika Manchesteru United.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2020-08-12-paul-pogba-just-gave-man-u-fans-a-heart-attack-by-announcing-hes-signed-for-call-of-duty-warzones-verdansk-fc

Tagi: activision Call of Duty: Warzone Infinity Ward