Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.05.2020 14:38
Sala samobójców. Hejter
1871V

Sala samobójców. Hejter trafi na Netflix. Film będzie dostępny wszędzie, tylko nie w Polsce

Netflix sięga po kolejną głośną produkcję z naszego rynku. „Sala samobójców. Hejter” trafił już na VOD, a już wkrótce będzie dostępny na SVOD. Streamingowy gigant zadbał o globalne prawa do emisji filmu w reżyserii Jana Komasy, ale Polacy aktualnie nie zobaczą opowieści w ramach abonamentu.

„Sala samobójców. Hejter” to najnowsza produkcja Jana Komasy, która jest kontynuacją głośnej i cenionej przez krytyków opowieści z 2011 roku. „Sala samobójców” osiągnęła gigantyczną popularność, a następnie reżyser przygotował takie produkcje jak „Powstanie Warszawskie”, „Miasto 44” czy też „Boże ciało”. Film był w kinach przez zaledwie 12 dni, a następnie wylądował w VOD – z powodu pandemii była to jedyna szansa na zarobienie na produkcji odpowiednich pieniędzy.

Teraz redakcja Deadline potwierdza sporą ciekawostkę – Netflix nabył globalne prawa do emisji „Sali samobójców. Hejter” i tytuł będzie dostępny w lipcu niemal na całym świecie.

Nie możemy mówić o w pełni światowej premierze, ponieważ Polacy będą zmuszeni zaczekać na debiut do marca 2021 roku – problem jest spowodowany licencją. Widzowie niby nie muszą czekać, bo mogą bez problemu zapoznać się z filmem na VOD, jednak jestem pewien, że nie wszyscy będą zainteresowani taką formą dystrybucji.

Sprawdźcie naszą recenzję „Sali samobójców. Hejter” oraz zapoznajcie się z majową ramówką... Nie na wszystkie produkcje musimy czekać do przyszłego roku.

Źródło: https://deadline.com/2020/05/netflix-buys-tribeca-winner-the-hater-1202934380/

Tagi: Jan Komasa netflix Sala samobójców Sala samobójców. Hejter