Iza Łęcka Iza Łęcka 12.08.2020 10:47
PS5 DualSense przeciek bateria
4439V

PS5 DualSense w rękach gracza. Kontroler otrzyma znacznie większą baterię niż DualShock 4

Nie tylko Microsoft mierzy się z przeciekami dotyczącymi kontrolera do Xboksa Series X oraz Xboksa Series S. W Sieci pojawiają się nowe materiały poświęcone DualSense do PlayStation 5. Co ciekawe, gracz potwierdza, że pad został wyposażony w baterię większą od swojego poprzednika.

Od początku tygodnia otrzymujemy nieoficjalne materiały prezentujące next-genowy kontroler do Xboksa Series X i Xboksa Series S. Niestety, Sony może mierzyć się z podobnym przeciekiem: DualSense do PS5 trafił w ręce jednego z graczy, który publikuje kolejne zdjęcia.

Przedstawiając DualSense Sony zapowiedziało „dużą żywotność akumulatora”. Wiele na to wskazuje, że inżynierowie japońskiej korporacji nie tylko pozbyli się okazałego podświetlenia, które męczyło DualShocka 4 i obniżało jego możliwości, ale zastosowali bardziej pojemną baterię. Zgodnie z udostępnionymi materiałami DualSense do PS5 posiada akumulator 1560 mAh, gdy kontroler z PlayStation 4 oferował 1000 mAh.

Aktualnie brakuje formalnego potwierdzenia ze strony Sony, dzięki któremu dowiemy się, ile pad będzie działał po naładowaniu. Choć zastosowany akumulator jest znacznie większy, musimy pamiętać o nowoczesnych technologiach (haptyczne wibracje, adaptacyjne triggery), które na pewno będą miały wpływ na żywotność DualSense.

Opublikowanymi zdjęciami pochwalił się użytkownik Twittera o pseudonimie Galaxyrain666, który najpewniej miał całkiem sporo czasu na użytkowanie kontrolera – zwróćcie uwagę na brudne analogi. Gracz wspomniał, że przyciski DualSense są przyjemniejsze od tych z DualShocka 4.

[Aktualizacja #1]

Galaxyrain666 potwierdził, że nie może nagrać filmu, jednak pracuje dla firmy projektującej i dostarczającej akcesoria dla takich producentów jak Sony i Microsoftu. Obecnie trwają testy zgodności dla kontrolera DualSense.

PS5 DualSense - kontroler - przeciek - 1

PS5 DualSense - kontroler - przeciek - 2

PS5 DualSense - kontroler - przeciek - 3

PS5 DualSense - kontroler - przeciek - 4

Źródło: Twitter: Galaxyrain666

Tagi: akumulatory bateria dualsense dualshock 4 playstation 5 ps5 PS5 DualSense