Iza Łęcka Iza Łęcka 12.08.2020 07:42
The Last of Us serial
2787V

The Last of Us od HBO sprawi, że ponownie zakochamy się w historii Naughty Dog

Naughty Dog zakończyło główne prace nad „The Last of Us”, więc zgodnie z planem Neil Druckmann może poświęcić się pracy nad serialem. Podczas ostatniej rozmowy Craig Mazin stwierdził, że nowy serial HBO zaskarbi sobie nowe uczucia u oddanych fanów uniwersum.

Craig Mazin i Neil Druckmann stoją przed niezwykle wymagającym wyzwaniem, gdyż muszą przedstawić znane IP nowym odbiorcom. Co więcej, wśród widzów serialu na pewno znajdą się osoby znające uniwersum The Last of Us, dla których zaprezentowane wydarzenia również powinny być atrakcyjne.

Już na początku miesiąca Craig Mazin wspomniał o rozwijaniu materiału źródłowego, a w ostatniej wypowiedzi podkreślił, że zadaniem autorów jest ponowne wypracowanie pozytywnych uczuć wśród graczy:

„Tworzymy nowe [rzeczy] i wyobrażamy sobie, co już jest, aby zaprezentować je w innym formacie. Naszym celem nie jest utrzymanie Twojej miłości do "The Last of Us", ale sprawienie, że zakochasz się ponownie w inny sposób. [Oglądając serial- red.] będziesz biernie go przyswajał, zamiast grać, ale będziesz doświadczał więcej, z większą ilością postaci, na więcej sposobów.”

Scenarzysta "Czarnobyla" nawiązuje do jednego z wyjątkowych momentów w The Last of Us, który musi pojawić się w produkcji – niestety Mazin nie zdradził, jaki fragment zapadł mu szczególnie w pamięci:

„Szczęka opadnie (...). Na pewno musimy to zrobić. Nie możesz mnie powstrzymać. Będziesz musiał mnie zastrzelić [żeby mnie powstrzymać] przed zrobieniem tego. Chodzi o kilka takich rzeczy.”

Twórcy serialu „The Last of Us” mogą również starać się nieco poprawić relację fanów z Naughty Dog. Craig Mazin potwierdził, że każdy z bohaterów zostanie doceniony, a szczególnym atutem serialu jest możliwość powolnego budowania relacji pomiędzy postaciami:

„Radość z takiej historii jak "The Last of Us" tkwi w jej długości. To podróż, powolne tworzenie związku. Naturalnie rozumiemy, że związki wypracowane z upływem czasu są cenniejsze i bardziej zasługują na obronę.”

Nie wiemy jednak najważniejszego: kiedy machina ruszy i serial będzie mógł trafić na HBO oraz HBO GO. Musimy przy tym pamiętać, że pandemia wpłynęła na całą branżę filmowo-telewizyjną, więc rozwijanie „The Last of Us” zostanie trochę opóźnione.

Fani uniwersum mogą już w tym tygodniu zapoznać się z dużą aktualizacją do The Last of Us 2, która zapewnia między innymi nowe wyzwania.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/08/the_last_of_us_tv_show_to_include_jaw_drop_moment_excluded_from_the_game

Tagi: Craig Mazin serial the last of us the last of us